tv3.lv

Latvijas basketbolisti gatavi revanšam Serbijas izlasei par sāpīgo zaudējumu

Nākamā gada septembrī Japānā, Indonēzijā un Filipīnās notiks pasaules čempionāts basketbolā. Uz šo prestižo turnīru aci met arī Latvijas izlase. Bez Tabu ielūkojās, kā tad sokas mūsu puišiem un vai viņi ir gatavi duelim ar līdz šim vēl neuzvarēto valstsvienību – Serbiju.

Iepriekšējā abu komandu tikšanās reize novembrī kļuva par spilgtu cīniņu līdz pat mača beigu sirēnai. Un visai diskutablā galotnē tieši serbi izrāva uzvaru ar viena punkta pārsvaru – 100:101.

Gatavojoties nozīmīgajai cīņai par pirmo vietu kvalifikācijas grupā, Latvijas izlase pārbaudes spēlē pēc Jāņiem piekāpās principiālajiem kaimiņiem Lietuvas izlasei, zaudējot ar graujošu 36 punktu deficītu.

Dairis Bertāns
Latvijas izlases kapteinis

Uzvarēt gribas katrā spēlē, bet, domājot par Serbijas spēli, kas ir tā īstā un svarīgā, tad bija pat labi dabūt normāli “iekšās” no leišiem, lai nolaistos, lai saprastu, ka viss te nebūs tik skaisti kā likās, ka būs jāstrādā. Un šodienas treniņš jau bija atbilde tai spēlei.

Izlases treneris – itāļu speciālists Luka Banki – gan atklāj, ka brīdī, kad lielākā daļa basketbolistu bauda vasaras atvaļinājumus, valstsvienības dalībniekiem ir jālej sviedri un jāaizstāv dzimtenes gods.

Luka Banki
Latvijas izlases galvenais treneris

Ir jūnijs. Ir jūnijs, kas nav viegli, jo spēlētāji ir dažādās formās. Spēlētāji pievienojas izlases nometnei pēdējā brīdī. Un diemžēl sastāvā ir vairāki savainojumi, kas ietekmē mūsu sagatavošanos. Tomēr vīri demonstrē vislielāko vēlmi būt šeit, piedalīties un rādīt sniegumu, lai pabeigtu misiju, kas šķiet visai sarežģīta, bet reizē arī izaicinoša.

Spēle, visticamāk, arēnā notiks pie pārpildītām tribīnēm un lielā troksnī, kas nedz basketbolistus, nedz arī temperamentīgo galveno treneri nebaida. “Protams, esmu itālis, troksnis ir mana komforta zona. Es pat darbojos labāk, kad arēnā ir skaļi,” tā Banki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spēli starp Latvijas un Serbijas basketbola valstsvienībām tiešraidē varēs vērot arī kanālā TV6. Mača sākums – plkst. 19.00.

Jāpiebilst, ka mūsu basketbolisti gan ir nodoršinājuši vietu kvalifikācijas cikla nākamajā posmā, taču pirmā vieta grupā un uzvara pret tik spēcīgu konkurentu var dot gan taustāmas, gan arī emocionālas priekšrocības turpmākajās cīņās.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm