tv3.lv

Latviju biennālē prezentē ar lustru no dzimumlocekļiem

17. maijā 22:38

Pēc gada pārtraukuma, Latviju biennālē Venēcijā šogad pārstāv drosmīgs keramiķu duets Skuja Braden jeb Ingūna Skuja un Melisa Breidena. “Bez Tabu” komanda devās ciemos pie māksliniecēm.

Ingūna un Melisa pavisam nesen atgriezušās no Venēcijas un šobrīd dzīvo Lielvārdē, vecā, bet pašu spēkiem atjaunotā ēkā upes krastā. Mākslinieces nedzīvo vienas – ar viņām kopā dzīvo arī suns ar pavisam latvisku vārdu – Rūdis.

Melisa ir dzimusi Amerikā, bet pēc iepazīšanās ar Ingūnu pārvākusies dzīvot uz Latviju, un šeit ir jau 13 gadus.

Mākslinieces laipni savās mājās uzņem arī “Bez Tabu” komandu. Viņas pašas radījušas ne tikai mājīgu atmosfēru ēkas pirmajā stāvā, bet pagrabstāvā izveidojušas arī pašas savu darbnīcu, kur tapuši arī tie mākslas darbi, kuri šobrīd reprezentē Latvijas mākslu biennālē.

Keramiķu duets atklāj, kā un cik ilgā laikā top viņu mākslas darbi, secinot, ka, strādājot šādu darbu, nevar aizbraukt ceļojumā, vienmēr jābūt uz vietas, studijā, jo visi darbi jāveido pakāpeniski, vairāku dienu garumā.

Venēcijā šobrīd atrodas ap 300 mākslinieču darbu. Tomēr, lai arī kā negribētos, daudzi darbi bija jāatstāj mājās – Latvijā. Un arī tie, protams, ir tikpat drosmīgi kā tie, kas Venēcijā.

Melisa Breidena
māksliniece, kas pārstāv Latviju biennālē

“Mūsdienās viss ir traki, mēs dzīvojam trakos laikos. Es vienkārši nevaru uztaisīt ko melnu un parastu, domājot par to, kā šobrīd jūtos. Ja tas neliek neko just man pašai, tad esmu droša, ka neliks just arī citiem.”

Viens no ekstravagantākajiem darbiem, kas pārstāv Latviju biennālē, ir lustra, kas veidota no porcelāna dzimumlocekļiem. Mākslinieces atklāj, ka par to ik dienas tiek izrādīta ļoti liela interese, un lustru pirkt gatavi jau septiņi cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Melisa atzīst, ka Latviju ļoti mīl un atpakaļ uz Ameriku doties neplāno, tā kā abas mākslinieces lēmušas uz dzīvi apmesties tepat, Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm