tv3.lv

“Ļoti labi, ka viņam nav “TikTok”” Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi

2021. gada 27. novembrī 10:12

Kopš COVID-19 pandēmijas sākuma jeb nu jau teju divus gadus stilistes un blogeres Indras Salcevičas ģimenē arī abiem dēliem – Kārlim un Ernestam – ilgstošai lietošanai sarūpēti viedtelefoni, lai varētu ne tikai sazināties un mācīties, bet arī izklaidēties.

11 gadus vecais Kārlis atklāj, ka viedierīci galvenokārt izmanto izklaidei. Tieši dažādas spēļu lietotnes, kuras tiek izmantotas tiešsaistē jeb ar interneta pieslēgumu, ir zēna topa augšgalā. Arī klasesbiedri ir šādu spēļu cienītāji, līdz ar to esot jāseko vienaudžu interesēm.

Skolā telefons esot pa rokai, piemēram, stundu saraksta aplūkošanai E-klasē un starpbrīžos – dažādām blakusnodarbēm.

Lai puikas tomēr nesēdētu telefonos līdz pat rīta gaismai, vecāki vienojušies par ierobežojumiem, proti, ar īpašas lietotnes palīdzību tiek kontrolēts interneta un viedierīču lietošanas laiks.

Indra Salceviča
stiliste, blogere, divu dēlu mamma

Ļoti labi strādā arī tas, ka nav viņam tas “TikTok”, jo tajā tu vienkārši vari iepeldēt jūrā un vēl arī visādus sūdus, es atvainojos par izteicienu, saskatīties. Tāpēc viņam nav “TikTok”.

Tikmēr Indrai ierobežot telefona izmantošanu esot visnotaļ sarežģīti, jo viedierīce un internets ir māmiņas tieši darbarīki. Turklāt dominē “Instagram” un arī pieminētais “TikTok”, ko puikām pašreiz vēl neļauj lejupielādēt. “Facebook” Salceviča kritizē pārlieku negatīva satura dēļ. Vēl blogere izmanto dažādas bilžu un video apstrādes lietotnes.

Sagatavoto materiālu Indra izvieto blogā un sociālajos tīklos. Stiliste arī aktīvi izmanto iepirkšanos tiešaistē. Telefons, izņemot miega brīdi, Indrai vienmēr ir līdzās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indra Salceviča
stiliste, blogere, divu dēlu mamma

Jo mums Latvijā ir tā – neatbildi uz e-pastu un jau pazaudē kaut kādu darījumu. [..] Tikai Latvijā valsts iestādes strādā līdz pulksten 17.00. Pārējās iestādēs arī plkst. 02.00 tu saņem e-pastu.

Latvijas Universitātes profesore un digitālās paaudzes eksperte Zanda Rubene uzskata, ka Salceviči viedierīču lietošanas paradumu ziņā esot tipisks latviešu ģimenes piemērs. Eksperte arī iesaka ģimenei tomēr rast balansu starp darba un privāto dzīvi, jo pretējā gadījumā tiekot zaudēts laiks, ko pavadīt ar ģimeni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm