tv3.lv

Māksliniece Ieva Bondare saviem četrkājainajiem mīluļiem dzimšanas dienā sarūpē īpašu svētku kūku!

2021. gada 29. oktobrī 19:00

Māksliniece Ieva Bondare savā ģimenē ir ieviesusi tradīciju apsveikt ne tikai tuvākos, bet arī četrkājainos mīluļus. Tieši tāpēc viņa īpaši parūpējas, lai labradora meitenei Rosē un dalmācietim Merlo sagādātu prieka pilnus svētkus.

Ieva savus suņus dzimšanas dienā kārtīgi palutina, sagatavojot svētku kūku. Uz svinībām saimniece pasauc arī viesus, kuri palīdz visu notiesāt.

Ieva Bondare
māksliniece, suņu saimniece

Mums mūsu suņi ir kā ģimenes locekļi! Bērni ir izauguši lieli, viņiem vairs nav būtiska tā kūka un svinēšana, tāpēc man likās, ka tagad man ir palikuši suņi mazo bērnu vietā. Manuprāt, tā ir suņu socializēšanās, augšana, turklāt, ja ir šis iemesls, ka dzīvniekiem ir dzimšanas diena, kāpēc to neatzīmēt.

Iepriekš Ieva saviem suņiem sagatavoja kādu gardu konservu, kur iesprauda svecīti. Ciemojoties pie draugiem, viņa uzzināja, ka ir iespējams pasūtīt arī speciālu kūku tieši savam mīlulim.

Ieva Bondare
māksliniece, suņu saimniece

Šī kūka, kas ir veselīga un speciāli cepta, man liekas ir izcils veids, kā speciāli palutināt savu mīluli. Pirmā kūka man bija Merlo, kuram ir brūnie šokolādes plankumi, tāpēc atbilstoši viņam pielāgoju deserta dizainu, savukārt Rosē uz kūkas likām gaļas rozītes. Man bija svarīgi, kā izskatās, bet es biju pārliecināta, ka kūkas sastāvs der maniem suņiem un nav bīstams.

Lai sunim un arī saimniekam svētki neizvērstos nepatīkami, kinoloģe Agnese Bunka-Bogdanova iesaka rūpīgi izvērtēt kūkas sastāvu. Noteikti nevajag iekļaut sastāvdaļas, kuras dzīvnieks ikdienā nav pieradis ēst.

Nav ieteicams suni barot ar pārtiku, kuru ēd cilvēks, jo ēdienam var būt pievienotas papildu garšvielas. Tai skaitā nevar dot riekstus, šokolādi, vīnogas, sīpolus, ķiplokus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, aktuālas ir arī svaigēdēju suņu kūkas, taču desertu var pasniegt tikai tad, ja mājas mīlulis ir pieradis pie šāda veida barības.

Lāsma Cimere
“Ķepa raw food” saimniece

Izvēlēties suni barot ar svaigu pārtiku, ir katra saimnieka paša izvēle. Sākot darboties ar svaigēšanu un barojot arī savu suni svaigi, esmu sapratusi, ka tas ir dzīvnieka veselībai labāk. Esam novērojuši, ka bieži vien cilvēks, rūpējoties par sava suņa svētku izjūtu, piedāvā kūku, kurā iekšā ir sagriezti cīsiņi vai siers, kas ir domāts cilvēkiem, šāds uzturs noteikti mīlulim nenāks par labu.

Svaigēdāju kūka sastāv no iepriekš speciāli neapstrādātiem produktiem – var iekļaut gan dārzeņus, gan ogas, kā arī suņa iecienīto gaļu, piemēram, tītara, pīles vai citu.

Protams, svētkos nevajag aizmirst arī par izklaidēm, tāpēc gara pastaiga pēc tikko nobaudītās kūkas būs tieši laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm