Māksliniecei Elitai Patmalniecei pandēmijas laikā darba pilnas rokas

Māksliniecei Elitai Patmalniecei pandēmijas laikā izdevies īstenot sen lolotu sapni – apgleznot telpu un sarīkot savu darbu personālizstādi.

2020. gada 19. oktobrī 19:55

Pandēmijas laiks ir arī iespēju laiks, un Elita to realizē ar pilnu jaudu. Mākslas galerijā “Putti” atklājusi savu darbu personālizstādi “Apziņas skices”. Izstādē ne tikai skatāmi, bet arī iegādājami gan tērpi, gan trauki, gan gleznas, gan sejas maskas. Sejas maksas esot vispieprasītākās, un darinājusi jau vairāk nekā 1000. Vienai no pirmajām Elita sejas masku uzdāvinājusi galerijas “Putti” vadītājai Agitai Putānei. Tas bijis vēl agrā pavasari, kad pandēmija bija tik tikko sākusies. Tagad pieprasījums ir tik liels, ka nespēj vien šūt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr daudzi mākslinieki ir izmisumā, jo mazinājušies ienākumi, Elita sūrojas nevis par darba trūkumu, bet gan raizējas, kā visu pagūt un neizdegt, jo darba pilnas rokas. Priecājas, ka ir pati sava laika noteicēja un no rītiem nav jāceļas līdz ar modinātāja zvanu.

Ar  “Apziņas skicēm” Elita radījusi iespēju drūmaja laikā ienākt citā pasaulē, kurā rodas prieks. “Apziņas noslēpums joprojām nav atminēts. Tāpat kā neviens nezina, kur īsti mājo atmiņa. Es neizdomāju zīmējumu, zīmējot es nedomāju, ko daru. Es esmu zīmējumā un vienlaikus arī esmu šis zīmējums. Fragments brīvajā plūsmā, kas skicē mirkļus. To, kas notiek vibrāciju telpā saslēguma mirklī – šeit un tagad, šajā un paralēlajās pasaulēs. Es to fiksēju caur zīmējumu, tādējādi līdzdarbojoties pasaules nepārtrauktajā tapšanas procesā, kuras daļa esmu arī es pati. Zīmējums ir mana meditācija un savienojuma punkts – durvis uz lielo noslēpumu,” tā teic māksliniece.

Elitas Patmalnieces darbu izstādi “Apziņas skices” var apskatīt galerijā “Putti”  līdz 28. oktobrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm