“Man varētu būt apsēstība ar instrumentiem!” Ciemos pie zelta meistara Aivara Zelča Kalnienā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

0 Komentāru
“Man varētu būt apsēstība ar instrumentiem!” Ciemos pie zelta meistara Aivara Zelča Kalnienā
BAIBA RUNCE, BEZ TABU

Laikā, kad Latviju iekrāso zelta rudens, raidījums “Bez Tabu” dodas iepazīt meistarus ar “zelta rokām”. Šoreiz ciemos pie Aivara Zelča Gulbenes novada Kalnienā. “Es pieteicu Aivaru, jo apbrīnoju cilvēkus, kuri var pelnīt naudu ar darbu, kas viņiem patīk, ja ir meistari, kas tikai izpilda klienta vēlmes, tad Aivars ir cilvēks, kurš ieliks darbā arī kādu savu odziņu,” tā Aivaru raksturo Kristīne, kura viņu pieteikusi “Bez Tabu” stāstu sērijai “Zelta meistars”.

Aivara Zelča darbnīca jau pati par sevi kalpo kā pierādījums meistara spējām. Ilgu laika ēka stāvējusi novārtā, līdz Aivars to izremontējis un pielāgojis savam arodam, viņa darbi redzami visapkārt. Aivars izrāda savu darba vietu, vienā telpā darbojas ar koku un plātņu materiāliem, citā ar metālu. “Man patīk ne tikai koks, bet es varu arī apvienot koku ar metālu, tāpēc man ir gan koka darbnīca, gan metāla darbnīca,” stāsta Aivars.

“Man varētu būt neliela apsēstība ar instrumentiem, jo vairāk instrumentu, jo vairāk, foršāk un kvalitatīvāk var izdarīt,” norāda Aivars. Meistars orķestris: tā divos vārdos varētu raksturot Aivaru Zelču, plašs ir arī viņa radīto darbu klāsts. Aivars ir uzbūvējis arī divus kvadriciklus, sava prieka un profesionālās intereses vadīts.

“Man jau bērnībā patika tehniskās lietas, tad es izmācījos par elektriķi, vēlāk remontēju mašīnas, ļoti patika motocikli, tā arī tas sākās. Man bija savs mopēds, kas visu laiku bija jāskrūvē, tad sāku restaurēt motociklus, sāku kaut ko būvēt, sāku būvēt kvadriciklus, un tā tās lietas kaut kā aizgāja,” tā savu aizraušanos atklājis Aivars Zelčs.

0 Komentāru