Saturs turpinās pēc reklāmas

“Manuprāt, cilvēki neiegādājas preces, balstoties uz šiem žurnāliņiem!’ Rīdzinieks Lauris vēlas pielikt punktu bezadresēta sūtījumiem pastkastēs

Reklāmas bukleti kāpņu telpās pie pastkastēm kaitina daudzus, bet rīdzinieku Lauri bezadresāta sūtījumu kalni ir tā nogurdinājuši, ka viņš šai izšķērdībai un dabas piesārņošanai nolēmis pieteikt karu! Rīdzinieks savā “youtube.com” profilā publicējis video, kur vairāku mēnešu garumā veicis apjomīgu eksperimentu!

2021. gada 26. janvārī 17:58
Lauris
neapmierināts ar reklāmas daudzumu pastkastītē

2020. gadā, kad visi apņēmās dzīt svaru, es apņēmos nemest ārā papīra bukletus, bet apskatīties, cik daudz gada laikā tie būs. Man par pārsteigumu, gada beigās konstatēju, ka uz vienu dzīvokli tiek atsūtīti 8 kilogramu neadresētie sūtījumi, neieskaitot žurnālus, vēstules, kas ir pasūtīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vīrietis izlēmis arī pārbaudīt, kuri uzņēmumi visvairāk sūta šos neadresētos sūtījumus – biežāk tiekot reklamēts alkohols, medikamenti un plaša patēriņa preces no lielveikaliem. Pēc Laura aprēķiniem, viens Purvciema dzīvoklis gadā saņem 8 kilogramus reklāmu. Vīrietis dzīvo 9 stāvu mājā, viņa kāpņu telpā ir 32 dzīvokļi, tātad kopā uz vienu māju tie jau būs vairāki 576 kilogrami makulatūras!

Lauris

Man tas liekas diezgan daudz! Manuprāt, cilvēki neiegādājas preces, balstoties uz šiem žurnāliņiem. Ja kāds konstatē, ka alkoholam ir viena centa vai eiro atlaide, viņš neskries uzreiz uz veikalu. Mums neiet tik slikti!

Lai gan saņemtie bukleti šķietami ir daudz, uzņēmumi tomēr nedaudz ir samazinājuši izsūtīto reklāmas daudzumu, pirms pieciem gadiem bijis krietni vairāk. Šobrīd daudzi uzņēmumi ir pielāgojušies mūsdienu laikmetam un uzrunā pircējus digitāli. Tomēr ikviens papīra problēmai var stāties pretī, pastkastītei uzlīmējot uzlīmi, ka nevēlas saņemt neadresētus sūtījumus.

Reklāmas izplatītāji ir nedaudz viltīgi, pilnākās pastkastes būs tieši tiem, kuri dzīvo guļamrajonos, piemēram, Purvciemā vai Pļavniekos. Šajos rajonos starp veikaliem valda lielāka konkurence, savukārt retāk apdzīvotās vietās reklāmas būs ievērojami mazāk. Par spīti uzlīmēm, uzņēmumi ir atraduši veidu, kā apiet šo lūgumu nemest reklāmas, proti, ievietojot bukletu aploksnē un uzdrukājot konkrēto adresi.

Tirgotāju aizstāvji norāda, ka pilnībā atteikties no drukātajiem materiāliem nav iespējams. Sevišķi pensionāriem patīkot pašķirstīt papīra reklāmas un ar tām padusē doties uz veikalu iepirkties.

Henriks Danusēvičs
Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents

Katram veikalā ir jāatgādina par savu esamību. Lai piesaistītu cilvēku uzmanību, veikali periodiski plāno produktu cenu atlaides. Iespējams, cilvēks, kurš iet uz A veikalu, aizies uz B un kļūs par pastāvīgo pircēju. Liela daļa cilvēku vadās pēc šīm avīzēm, tāpēc tās arī tiek izsūtītas.

Pandēmijas laikā daudzi uzņēmumi arī ir pārtraukuši izsūtīt reklāmas preču ierobežojumu dēļ, tāpēc aktuālāka kļuvusi iepirkšanās tieši internetā.

Laurim ir padomā risinājums, kā tikt galā ar šo problēmu!

Lauris

Mums ir veikalu lojalitāšu kartes, pie kasēm varētu vienu reizi pateikt, vai gribam šos sūtījumus! Pārsvarā ir iespējams atteikties no elektroniskajām ziņām e-pastā, tad vajadzētu arī būt šādai iespējai atteikties no drukātajām reklāmām. Protams, būs daudz sarežģītāk un dārgāk izsekot, bet tie ir uzņēmumi, kas var atļauties. Ja var atļauties šādas papīra reklāmas, tad var arī kontrolēt, kam tas ir nepieciešams.

Valsts vides dienests atgādina, ka papīra un kartona šķirošanas konteinerā drīkst mest visa veida papīra iepakojumu, kartona kastes, avīzes, žurnālus, brošūras, katalogus un citus reklāmas materiālus, kas nav laminēti. Ja materiāls ir laminēts, tad tas jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā. Tāpat saņemtos papīra sūtījumus nav ieteicams dedzināt krāsnī – papīrs var būt pārklāts ar laku, līmi vai krāsu, degot šie materiāli gaisā izplata veselībai bīstamus ķīmiskus savienojumus.

Diāna Urbāne
Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas