tv3.lv

“Meklēt cilvēku bagāžniekā – zems līmenis. Čigānu būšana!” “Ekstrasensu cīņu” Doktors Maikls atklāti par dalību šovā

Populārā šova “Ekstrasensu cīņas” 20. sezonas dalībnieks no Latvijas Sergejs Astafjevs jeb, kā pats sevi dēvē, Doktors Maikls stāsta par šovā gūtajiem iespaidiem, tai skaitā par citiem dalībniekiem. Doktors Maikls uzskata, ka viņš ir spējīgāks par vairumu šovā satikto ekstrasensu, jo atšķirībā no lielākās daļas spēj ne vien ielūkoties svešinieku pagātnē un nākotnē, kā arī saskatīt kaiti, kas nomoka cilvēku, bet arī piedāvā pievienoto vērtību – atrodot sasāpējušu problēmu, spēj to dziedēt.

Nesen kanālā “TV3” startējušā šova “Ekstrasensu cīņas” 20. sezonā piedalās divi dalībnieki no Latvijas – Ivo Puriņš, par kuru “Bez Tabu” jau stāstīja, un Sergejs Afanasjevs, kurš pats sevi dēvē par Doktoru Maiklu.

Doktors Maikls nesauc sevi par ekstrasensu. Viņš uzskata, ka šis termins neko neizsaka, tas esot pārlieku novazāts un par ekstrasensiem sevi mēdzot dēvēt arī šarlatāni. Doktors Maikls uzsver, ka ir diplomēts speciālists ar īpašām spējām.

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Man ir tik daudz izglītību, ka nespēju tās visas atcerēties. Tikai periodiski atceros, kur un ko esmu apguvis. Piemēram, alternatīvā medicīna. To esmu apguvis Londonā. Latvijā esmu pabeidzis Tibetas akadēmiju, kur ieguvu jogas speciālista, dziednieka iemaņas. Tāpat esmu reiki terapijas meistars pēdējā līmenī, attālināti esmu ieguvis divus doktora grādus parapsiholoģijā, precīzāk, bioenerģētiskajā medicīnā.

Doktors Maikls stāsta, ka kopš bērnības svešinieki ar viņu esot gribējuši runāt uz ielas, sajūtot no viņa neparastu pievilkšanas spēku, taču praktizēt savas īpašās spējas viņš sāka tikai 39 gadu vecumā, pakāpeniski pārejot no masāžām un manuālas terapijas uz mistiskiem austrumu paņēmieniem. Pēc viņa teiktā, viņš nākotnē notiekošo redz kā faktu, apgalvojot, ka var nedaudz mainīt šo likteņu līniju virzienu. Doktors Maikls apgalvo, ka spēj dziedēt gan cilvēkus, gan dzīvniekus. Taujāts par brīnumainiem izdziedēšanas gadījumiem, viņš atminas suņuku, kuram ar masāžu palīdzību esot palīdzējis atgūt staigāt prasmi pēc ilgstošas ekstremitāšu nedarbošanās. Tāpat atminas arī citus gadījumus, stāstot, ka spēj ārstēt attālināti.

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Viens no brīnumainākajiem gadījumiem bija ar klientu no Kanādas. Ieraugot manu reklāmu vai fotogrāfiju iekš ”Facebook”, viņam tā izglāba dzīvību. Viņam bija kaut kādas problēmas, naktī skatījās fotogrāfijā, sajuta enerģiju, tā praktiski atgrieza viņam dzīvību.

Tā kā, kā pats stāsta, spēj ielūkoties nākotnē, zinājis, ka iekļūt šovā “Ekstrasensu cīņas” nesagādās grūtības, mierīgu sirdi Rīgā aizpildījis anketu. Vēlāk Doktors Maikls iekļuva populārā šova pamatsastāvā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Piezvanīja un uzaicināja uz atlasi Maskavā. Tur bija aptuveni 400 cilvēku, tie, kuri izturēja sākotnējo atlasi no 4000 cilvēkiem. Bija cilvēki, kuri tam gatavojās ilgi, bet man tas izdevās kā īstam ekstrasensam, mistiķim. Es sagribēju, es tur iekļuvu. Man tā ir uzvara. Man nebija mērķa uzvarēt šovā. Dalība jau ir uzvara. Man nebija jāpiepūlas, lai tur iekļūtu.

Šova filmēšanas procesu Doktors Maikls raksturo kā ļoti spraigu, dažbrīd pat mokošu.

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Trīs, četras dienas pēc kārtas filmēšanas. Uzreiz filmē divus, trīs sižetus. Diennaktīm ilgi. Piemēram, mūs veda uz Smoļensku. Atbraucām pulksten 16, bet mani sāka filmēt pulksten 6 no rīta. Filmēja visu nakti. Nofilmēja, uzreiz sēdināja vilcienā atpakaļ uz Maskavu, kur jau vakarā filmēšana paviljonā. Milzu stress. Daudzi dalībnieki ”norāvās”, jo smags, stresa pilns laiks.

Šova dalībnieku, filmēšanas ietvaros ceļojot pa dažādām Krievijas pilsētām, pārsteigusi pilsētu kontrasti: ja Maskava šķitusi mūsdienīga, lai gan redzēja vien daļu Krievijas galvaspilsētas, ārpus tās robežām saskatījis pagrimumu.

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Pilsētā ar 400 tūkstošiem iedzīvotāju cilvēki no rīta dzer, vakarā lec pa logu. Kā stāstīja vietējie, viņiem citu izpriecu nav. Izvēles arī nav. Naudas nav, darba nav, lēts alkohols. To mums stāstīja vietējie, bet kopumā laipni cilvēki, nekāda naida, atsaucīgi.

Vaicāts, kāpēc, viņaprāt, šovs “Ekstrasensu cīņas” ir tik populārs Krievijas un pārējās postpadomju iedzīvotāju vidū, Doktors Maikls pieļauj, ka cilvēkiem patīk ticēt brīnumiem, pat ja pašu dzīvē tādi nav piedzīvoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Cilvēki tic pasakām, brīnumiem. Ekstrasensu cīņas ļauj noticēt, ka cilvēkiem, burvjiem, kuri spēj radīt brīnumu. Ja ir slikti, kāds var palīdzēt, ko izmainīt. Kā meksikāņu seriāls.

Jau gadiem ilgi skeptiķi uzskata, ka šovs ir vērienīgs teātris, kurā, ja ne gluži piedalās aktieri, tad raidījuma veidotāji izraugās savus mīluļus, kuriem ar priekšā teikšanu palīdz, tādējādi radot skatītājiem iespaidu par dalībniekiem kā pārsteidzoši talantīgiem ekstrasensiem. Doktors Maikls gan norāda, ka, piedaloties šovā, neesot manījis šmaukšanos reitingu vārdā. Pašam ceļš līdz vietai šova pamatsastāvā nebija diez ko sekmīgs. Televīzijas skatītājus un šova veidotājus viņa sniegums ne pārāk pārliecināja. Doktors Maikls gan norāda, ka neesot centies. Norādīt, kurā no daudziem automašīnu bagāžas nodalījumiem paslēpies cilvēks vai kāda slavenība atrodas viņam pretī, kamēr pašam aizsietas acis, viņaprāt, nav nekāds augstākās pilotāžas rādītājs. Doktors Maikls uzskata, ka cilvēkam ar pārdabiskām spējām jābūt ar pievienoto vērtību, piemēram, ar dziedināšanas prasmi, kāda esot viņam. Tomēr, kā pats uzskata, nereti “Ekstrasensu cīņās” slavu gūst tie, kuri spēj ko sajust vai saskatīt, varbūt arī tie, kuriem veiksme ir sabiedrotā, tomēr viņu spējas reti sniedzoties tālāk.

Doktors Maikls
“Ekstrasensu cīņu” 20. sezonas dalībnieks

Īsteni ekstrasensi, kuri sniedz kādu labumu, sastopami reti. Varu saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem tādus. Es esmu palīdzējis sunim, kurš četrus gadus nestaigāja. Tas ir brīnums, bet kaut ko uzminēt… Tas man ir pārāk zems līmenis. Man pat negribējās domāt, kurā bagāžniekā ir cilvēks. Ekstrasenss – šādi speciālistus nesauc nekur pasaulē. Es varu paredzēt nākotni, man ir dziednieka spējas, zinu problēmu iemeslus, zinu, kā tās risināt, bet atminēt, kurā bagāžniekā atrodas cilvēks, ir zemāks līmenis. Tā ir minēšana. Kaut kas no čigānu būšanas. Man ir cits līmenis. Latvijas speciālisti ir vieni no labākajiem pasaulē!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm