tv3.lv

“Mērķis – medaļas! Mūsu zeme Latvija!” Atklāta saruna ar Basketbola savienības prezidentu Vējoni

2020. gada 21. februārī 19:30

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības “EuroBasket 2021” kvalifikācijas turnīra pirmās spēles priekšvakarā “Bez Tabu” tiekas ar Latvijas eksprezidentu Raimondu Vējoni, kurš pirms mēneša uzņēmies jaunu atbildības nastu  – kļuvis par Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu. Sarunā ar “Bez Tabu” Vējonis stāsta par līdzšinējām attiecībām ar basketbolu; kāpēc nolēma piekrist vadīt Latvijas basketbola saimi.

Raimondam Vējonim jaunajā amatā darba pilnas rokas. Sarunai ar “Bez Tabu” izbrīvē pārdesmit minūšu pirms pašmāju sieviešu basketbola kluba “TTT Rīga” spēles Eirolīgā trešdienas, 19. februāra, vakarā. Rīgas komandas basketbolistēm gan jaunā LBS prezidenta klātbūtnē neizdevās uzvarēt  Krievijas klubu Orenburgas “Nadežda”.

Vējonis atklāj, ka ar basketbolu ir “tu” kopš bērna kājas.

Raimonds Vējonis
Latvijas Basketbola savienības prezidents

Ar basketbolu esam pazīstami sen. Skolas laikā spēlēju. Man bija iespēja iepazīties ar “VEF” komandas puišiem, jo viņi brauca uz Madonu. Mums, skolēniem, mācīja, kā labāk driblēt, apspēlēt pretinieku.

Basketbols un vieglatlētika ir Vējoņa mīlestības sportā.

Raimonds Vējonis
Latvijas Basketbola savienības prezidents

90. gados bija iespēja mācīties Somijā. Tolaik spēlēju Tamperes Universitātes komandā. Piedalījāmies Somijas čempionātā. Arī pašlaik regulāri, katru nedēļu aizeju uz treniņu, ar vīriem uzspēlēju kārtīgu basketbolu.

Sirdī Madonas pusē, bet jau ilgstoši Ogrē dzīvojošais Vējonis ir kaislīgs basketbola kluba “Ogre” līdzjutējs. Tieši šis klubs piedāvājis izvirzīt viņa kandidatūru vakantajam LBS prezidentam, stāsta Vējonis. “Pēc pārdomām piekritu,” teic Vējonis.

Vasarā valsts vadīšanas stafeti nododot Egilam Levitam, domājis, ka turpmāk ikdiena būs mierīgāka, bet vēlāk sekoja šis, kā pats smej, jauši nejaušais piedāvājums.

Raimonds Vējonis
Latvijas Basketbola savienības prezidents

Periodā kopš jūlija ģimenē ieviesās nedaudz cits dienas ritms. Varēja vairāk būt kopā ar ģimeni, kopā ar mazdēlu, bet nu esmu LBS prezidents. Nenāku no tik dziļām basketbola aprindām, tāpēc jāiepazīstas ar daudzām lietām. Protams, sieva varbūt nav ļoti priecīga, jo sanāk biežāk būt ārpus mājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvija ir unikāla, jo ir pirmā valsts, kuras sporta federācijas priekšgalā ir bijušais Valsts prezidents. Lai gan basketbola saimniecībā vēl daudz apgūstama, Vējonis ir pārliecināts, ka milzu pieredze politikā ir viņa trumpis.

Raimonds Vējonis
Latvijas Basketbola savienības prezidents

Arī basketbola saimniecībā ir politika, politiskās intrigas, aizkulises. Tas viss ir raksturīgs arī lielajai politikai. Sanāk, nekur tālu no politikas neesmu aizgājis.

Vējoņa mērķis jaunajā amatā ir piesaistīt vairāk finansējuma basketbolam, kā arī attīstīt jaunatnes basketbolu.

Raimonds Vējonis
Latvijas Basketbola savienības prezidents

Visa līmeņa basketbola izlasēm novēlu vienmēr turēt augstu mērķi. Kā mērķim jābūt medaļām turnīros, arī pasaules čempionātā, olimpiskajās spēlēs. Visam treniņu procesam, visam tam, kā sagatavojam jauno paaudzi, jābūt vērstam uz šo mērķi – medaļām olimpiskajās spēlēs. Mūsu zeme Latvija!

Pieredze politikā ir Vējoņa stiprā puse, uzskata bijušais Latvijas izlases basketbolists, vēl nesen Latvijas Jaunatnes basketbola līgas vadījušais Kaspars Cipruss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Cipruss
bijušais Latvijas izlases basketbolists

Uzskatu, ka uzreiz risināmā, galvenā problēma ir finansējums. Ar viņa [Raimonda Vējoņa] politisko pieredzi, ietekmi to varētu risināt, tā gribu cerēt. Viņš sapratīs visu daudz ātrāk, nekā mēs to varam iedomāties. LBS valdē ir arī reģionu pārstāvis. Pie Vējoņa kunga valde izskatās pavisam citādāka. Tajā nav dažu klubu vai atsevišķu personu interešu. Valdē ir pārstāvētas komisijas. Kurš vēl labāk zinās par jaunatnes sistēmu, ja ne jaunatnes komisija? Tāpat arī par treneru darbu zina treneru komisija, kas arī ir pārstāvēta valdē.

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien Rīgā 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra H grupas pirmajā spēlē uzņems Bosnijas un Hercegovinas izlasi.

Spēle starp Latvijas un Bosnijas un Hercegovinas izlasi “Arēnā Rīga” sāksies plkst. 19.30. Maču tiešraidē demonstrēs kanāls TV 6.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm