tv3.lv

Mūziķis Dons ziņo par krāpniekiem, kuri bez viņa ziņas izsludinājuši tiešsaistes koncertu!

2021. gada 11. jūnijā 19:50

Interneta krāpnieki nemaz nedomā atslābt – kāds labvēlis izveidojis lapu, kur bez mūziķa Dona ziņas, izsludinājis tiešsaistes koncertu! Cilvēki satraukušies, vai tiešām ilgi gaidītais 2020. gada koncerts būs attālināti?

Dons vēršas pie raidījuma “Bez Tabu”, lai ziņotu, ka vietnē “Facebook” izveidota viltus lapa! Viņš pamanījis, ka ir ievietoti divi ieraksti, kur vēsta par gaidāmo mūziķa koncertu, kas notikšot tiešsaistē.

Mākslinieks nomierina satraukušos fanus, skaidrojot, ka attālināti viņš neuzstāsies.

Dons
iekritis krāpnieku nagos

Ir izveidots konts, kur pamatā ievieto visus pasākumus, kas tuvākajā laikā notiks, skatīties attālināti. Tā nu gluži nav. Cilvēkus tas satrauc, viņi zvana, raksta, tad mēs skaidrojam, ka tā nav mūsu komanda.

Ne tikai Dona vārds ir nelietīgi izmantots, arī mūziķim Intaram Busulim 8. jūlijā notikšot attālināts koncerts.

Intars Busulis
arī saskāries ar krāpniekiem

Saņēmām vairākas ziņas, vai tiešām koncerts būs “online”? Vai tiešām šādi notiks, jo bijām taču visu paredzējuši dzīvajā. Koncerts tiešām būs klātienē, taču pagaidām nezinām kad, gaidām ziņu no valdības, cik cilvēku varēs pulcēties. Mana komanda uzrauga, ko internetā publicē, izmantojot manu vārdu.

Organizācijas “Drošs internets” vadītāja Maija Katkovska uzskata, ka krāpnieks šādā veidā vēlas pārbaudīt, cik cilvēku uzspiedīs uz pievienotajiem koncertu ierakstiem. Iespējams, mērķis ir vēlāk sūtīt jau privātas ziņas, lai mēģinātu izkrāpt datus vai naudu.

Lai saprastu, ka lapa ir krāpnieciska, jāizpēta pievienotie ieraksti, cik cilvēku seko, vai ir ievietota kontaktinformācija saziņai. Šai lapai “sekot” pogu uzspieduši tikai 142 “Facebook” lietotāji, kas rada aizdomas.

Šāda organizācija patiesībā Latvijā nemaz neeksistē, tuvākie pārstāvji atrodas kaimiņvalstī Igaunijā. Koncertu organizators Ģirts neiesaka biļetes iegādāties nezināmās lapās, bet gan pie oficiālajiem tirgotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ģirts Majors
SIA “BDG Concerts” vadītājs

Mēs esam vairākas reizes ziņojuši, ka lapa ir viltus. Diemžēl šos ziņojumus izskata roboti, nevis dzīvi cilvēki, tāpēc pagaidām tie ir noraidīti. Tas prasīs ilgāku laiku, lai pierādītu, ka tā ir viltus lapa. Ir jāmeklē oficiālie biļešu izplatītāji, jābūt drošam, ka atrodas organizatoru lapā, citādāk var saskarties ar krāpniekiem.

Šī neesot pirmā reize, kad abu mūziķu vārds tiek izmantots nekrietnos nolūkos uzmanības piesaistīšanai. Pagaidām, kad notiks koncerti, vēl nav zināms, bet ar nepacietību mākslinieki gaida, kad atkal varēs kāpt uz skatuves.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm