“Naftas cauruļvads, nevis masts!” Smiltenē lauž šķēpus par monumentālo karogu

“Aizbrauciet uz Smilteni un paskatieties, kāds karogs plīvo Jāņukalnā,” Bez Tabu redakcijai iesūtītā vēstulē raksta Andris.

Andris

Vēl joprojām karogs uzvilkts mastā, kas vairāk gan atgādina naftas cauruļvadu, bet galotne… brīnums, ka tur stārķi ligzdu vēl nav savijuši. Šis karoga masts ir klajš Latvijas valsts karoga likuma pārkāpums.

Masta pamatni veido aptuveni 5 reiz 5 metrus plašs betona lējums (dziļums gan nav zināms). Pie pamatnes ar lielām skrūvēm pievienots pirmais elements. Raugoties augšup, redzams, ka vertikālajam veidojumam ir vēl četri savienojumu posmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vien retais sastaptais iedzīvotājs Smiltenē piekrīt skatītāja Andra viedoklim, ka masts vairāk atgādina cauruļvadu.

Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumos rakstīts, ka karoga mastam jābūt taisnam un gludam, baltā vai alumīnija krāsā. Savukārt karoga masta augšējā galā var būt dekoratīvs lodveida vai sīpolveida uzgalis alumīnija, bronzas vai baltā krāsā. Līdzīgā stilā monumentālie karogi veidoti vairākās pilsētās Latvijā. Smiltenē no noteikumos rakstītā ir tikai masta krāsa.

“Likumā nav teikts, ka karoga mastam jābūt vienlaidus,” skaidro Valsts heraldikas komisijas locekle Mg. art. Ramona Umblija.

Iebildumus iepriekš par karoga masta Smiltenē atbilstību un estētiku saņēmusi kā pašvaldība, tā arī Heraldikas komisija, neviena no iesaistītajām pusēm pārkāpumus nesaskata.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

35 metrus augstais masts Jāņukalna virsotnē izbūvēts vēl pirms septiņiem gadiem, no pašvaldības budžeta atvēlot tam aptuveni 40 000 eiro.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm