Saturs turpinās pēc reklāmas

“Naudas izšķērdēšana, nekādas jēgas!” Jēkabpilī “smagi” uztver deputātes komandējumu uz Ķīnu

Jēkabpilī sašutumu radījis kādas domes deputātes komandējums uz Ķīnu. Daļa iedzīvotāju ir neizpratnē par brauciena lietderību un to, kāda tad pieredze atvesta no Ķīnas uz Jēkabpili.

2019. gada 19. jūlijā 16:03

“Nav lietderīgs. Tā ir naudas izšķērdēšana. Gan jau brauca pa domes naudiņu, ne jau no sava maciņa. [..] Tur tā mūsu naudiņa aiziet,” uzskata viena no “Bez Tabu” sastaptajām iedzīvotājām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Uzrunātais Imants tikmēr uzskata, ka šādi komandējumi vairāk ir kā izklaides braucieni. “Ja ņem par mūsu novadu, tad – brauc kaut kur, bet nekas jau nemainās.”

Lēmumu par braukšanu uz Ķīnu vēl aprīļa sākumā pieņem tobrīd Jēkabpils mēra krēslā sēdošais Raivis Ragainis. Teju divu nedēļu ilgajam komandējumam vasaras sākumā deleģē Ragaiņa labo roku – Līgu Kļaviņu. No pašvaldības budžeta finansē gan aviobiļeti, gan pusdienu naudu – 29 eiro dienā. Pa vidu gan piedzīvotas iespaidīgas pārmaiņas – no amata gāž mēru Ragaini.

Zaļo gaismu eksotiskajam braucienam dod brīdī, kad Kļaviņas kundze vēl atrodas domes priekšsēdētāja vietnieka amatā. Arī pēc politiskā apvērsuma Kļaviņa saglabā domu par nepieciešamību doties uz Ķīnu.

Jaunais Jēkabpils mērs Aivars Kraps par braucienu uzzina drīz pēc iepazīšanās ar dokumentiem. Pieņemot vienpersonisku lēmumu, domes priekšsēdētājs anulē iepriekš piešķirto komandējuma naudu. “Protams, lidmašīnas biļete par pašvaldības līdzekļiem jau bija iegādāta. Kļaviņas kundzes izvēle bija – braukt vai nebraukt. [..] Kā mēs redzam, viņa laikam bija, jo pēc atbraukšanas viņa domes sēdē man pasniedza dāvanu no Ķīnas, divos teikumos izstāstīja par to, ko darīja Ķīnā. Par to lietderību man ir ļoti grūti ko pateikt.”

Smalkajā kastītē iesaiņotais mākslas darbs no pasaules lielvalsts ir teju vienīgais taustāmais rezultāts. Par katru komandējumu, it sevišķi tik tāliem braucieniem, ir jāiesniedz atskaite. Pašvaldības pārstāve gan nespēj atrast kādu dokumentu, kas apliecinātu ieguvumus pašvaldībai, vien parāda sertifikātu, kas apliecina, ka deputāte Kļaviņa piedalījās Latvijas Universitātes Konfūcija institūta rīkotajā Latvijas izglītības darbinieku delegācijas vizītē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Es nezinu, vai Jēkabpilij ar Ķīnu būs kādas draudzīgas un sadarbības attiecības. Varbūt viņa zina ko vairāk nekā bija runājusi, bet diemžēl es to nezinu,” turpina Kraps.

Sastapt deputāti Kļaviņu domē neizdodas. Mērs arī atklāj, ka kolēģe ir atvērusi slimības lapu, lai gan iepriekš manīta nesenajos pilsētas svētkos. Arī pašvaldības mājaslapā nav uzrādītas iespējas sastapt deputāti. Līdz ar to atliek beidzamā opcija – jāķeras pie telefona.

 

Līga Kļaviņa
Jēkabpils domes deputāte

Bez Tabu: Vai Jūs varētu mums mazliet izstāstīt par šī te brauciena lietderību, proti, kādus tad iespaidus Jūs esat guvusi Ķīnā un kas varētu noderēt Jēkabpilij.

[ilgāks klusums; aut. piez.] Vai es varu sagatavot jums rakstiski? Esmu gatavojusi arī komandējuma atskaiti pašvaldībai, kas mani deleģēja dalībai šajā izglītības darbinieku delegācijā. Es jums varētu nosūtīt viņu. Pa telefonu būs ļoti grūti jums izstāstīt.

Bez Tabu: Mazliet tā īsākos komentāros, vārdos?

Jā, pašvaldība, tātad pašvaldība slēdza līgumu ar Latvijas Universitātes Konfūcija institūtu par sadarbību. Tātad ķīniešu valodas pedagoga arī darbībai Jēkabpils Valsts ģimnāzijā. Un šādā veidā šī sadarbība arī sākās jau pirms diviem gadiem.

Šīs sadarbības dēļ izglītības iestādēs Latvijā tiek nodrošinātas ķīniešu valodas mācības, tostarp – arī Jēkabpilī. Latviju savulaik apmeklējis gan Ķīnas vēstnieks, gan arī valodas pedagogs no Āzijas. Nesenais brauciens kļūst par atbildes vizīti, taču priekšroka dota nevis Jēkabpils skolas direktoram vai kādam pedagogam, bet gan domes deputātei.

 

Līga Kļaviņa
Jēkabpils domes deputāte

Bez Tabu: Šo te atskaiti Jūs jau esat iesniegusi pašvaldībai?

Jā!

Bez Tabu: Skaidrs. Mums, jā, varētu… Es Jums vēlāk tad aizsūtīšu to e-pasta adresi, varētu atsūtīt arī mums.

Jā, labprāt, ar prieku, protams, protams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Deputātes iniciatīva par atskaites sūtīšanu gan ātri vien noplok. Tās kopiju nesaņemam pat vairākas dienas. Pēc atkārtotas intereses vienīgais, ko saņemam, ir īsziņu, lai vēršamies pašvaldībā. Acīmredzot dokuments ir pārāk slepens.

Tikmēr par atņemto dienas naudu Kļaviņai palicis rūgtums sirdī, viņa arī sola vērot, uz kurieni tad brauks domes jaunā vadība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas