Nazis slepkavībām? Internetveikals tirgo auksto ieroci ar “bīstamu” nosaukumu

Pandēmijas laikā internetveikali savairojušies kā sēnes rudenī pēc lietus. Līdz ar to arī pircēju interneta vidē kļuvis krietni vien vairāk. Un daļa pamanījusi kādu savā ziņā bīstamu preci, turklāt tā tiek tirgota ar visai apšaubāmu nosaukumu.

2021. gada 29. janvārī 19:30

Internetā atrodams lērums nažu ar dažnedažādiem asmeņiem un arī to izmantošanas veidiem. Tomēr citu vidū izceļas kāds Latvijas veikala piedāvājums – tērauda nazis medībām, tūrismam un… slepkavībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieši naža nosaukums internetveikalā “labocenuveikals.lv” arī pievērsis “Bez Tabu” skatītāju uzmanību, jautājot, vai tiešām šāda aukstā ieroča tirgošana ir pieļaujama.

Vai tas ir priekšlaicīgs 1. aprīļa joks, vai arī tirgotājs ir vairāk nekā nopietns un zina, kā šo nazi izmantot? To “Bez Tabu” devās noskaidrot veikalā, kas atrodas Rīgā.

veikala pārdevēja

Bez Tabu: Meklēju nazi slepkavībām.

Mums priekšniecība teica, ka tas labi noderot.

Bez Tabu: Labi noderot?

Tiešām nemācēšu pateikt, kāpēc tāds nosaukums.

Valsts policija norāda, ka Latvijā nažus tirgot nav aizliegts. Savukārt, ja pievēršas konkrētā naža nosaukumam, tad likumsargi nevienu par radošumu(?) saukt pie atbildības negrasās. Tiesa gan, informācija zināšanai tomēr esot nodota attiecīgajiem Valsts policijas darbiniekiem.

Veikala pārdevēja nespēj izskaidrot, kāpēc nazim piešķirts tieši šāds nosaukums. Esot jāsazinās ar augstākstāvošu veikala pārstāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

veikala runasvīrs

Vai tad medības nav slepkavība? Tas pats jau vien ir. Citi to sauc par medībām. Citi to sauc par slepkavību.

Bez Tabu: Jūs nemulsina, ka nosaukumā tiek izmantots vārds “slepkavība”?

Nekur jau nebija minēts, ka tas ir cilvēkiem. Un tas tā arī nav domāts. Tas vienkārši ir no tulkojuma, automātiski pārtulkots. Un nav pievērsta uzmanība, tāpēc tas tā arī ir.

Pieredzes bagātais reklāmas industrijas eksperts Ēriks Stendzenieks šajā gadījumā neko aizliedzošu vai neētisku nesaskata. Gluži pretēji – mudina tirgotājus būt īpaši radošiem.

Ēriks Stendzenieks
reklāmas speciālists

To pasaka viens cilvēks, un tas izklausās ģeniāli. Un to pasaka kāds cits bez pārliecības, un tas izskatās debili un sodāmi. Melnais humors Latvijā ir lieta, kas brīžiem pietrūkst. Provocējiet sevi vairāk, kutiniet savas smadzenes. Nostādiet pretējas lietas neparastās kombinācijās un priecājieties par tām dzirkstelēm, ko šīs lietas, sastopoties, no sevis izšķiļ.

Sižeta tapšanas dienā naža nosaukums tika nomainīts. Taisnības labad jāsaka gan, ka arī tas raisa dažādu viedokļu apmaiņu, proti, tagad naža nosaukums ir šāds: Nazis medībām, tūrismam un izslēgšanai(?).

Lai arī Valsts policija neiebilst šādai vārda “slepkavība” izmantošanai, pretējās domās gan ir Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), kas notiekošo nemaz neuzskata par radošumu un mudina tirgotāju mainīt preces nosaukumu, atstājot tikai vārdus “medībām” un “tūrismam”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm