“Neierūsēt – tas ir tik svarīgi!” Latvijā satraucoši maz cilvēku sporto

24. septembrī 10:40

Ar īpašu atklāšanas pasākumu Prāgā piektdien, 23. septembrī, 41 Eiropas valstīs  startēja Eiropas Sporta nedēļa. Šajā vienā nedēļā, tai skaitā Latvijā, tiek īpaši atgādināts, kāpēc katram no mums ir svarīgi būt fiziski aktīvam. Pirmkārt un galvenokārt, tāpēc, ka šis ir vienkāršākais veids, kā rūpēties par savu veselību visa mūža garumā.

Eiropas Komisija tikko publiskojusi 2022. gada speciālo “Eirobarometra” pētījumu par sportu un fiziskajām aktivitātēm: Latvijā joprojām 59% vīriešu un 63% sieviešu nesporto nekad vai tikai reizēm. Tiesa, apmēram trešdaļa Latvijas sabiedrības (33% vīriešu un 35% sieviešu) atzīst, ka nodarbojas ar citām fiziskām aktivitātēm – pārvietojas ar riteni, dejo, veic dārza darbus. Laika trūkums – šo iemeslu Latvijas iedzīvotāji piesauc visbiežāk, taujāti, kāpēc nenodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, liecina pētījuma dati.

Iepriekš “Bez Tabu” uzklausīja profesionālajā ikdienā aizņemtus cilvēkus, kuri rod laiku fiziskām aktivitātēm un saprot, kāpēc būt kustībā ir tik ļoti svarīgi (vairāk lasi šeit).

“Arvien vairāk cilvēku ir šķībi, greizi, nepareizi. Arvien vairāk cieš no psihoemocionālām problēmām, ietekmēm, ko lielā mērā veicina mazkustīgs dzīvesveids,” norādīja Ieva Zvīgule, fitnesa un veselības studijas “Vingrosev.lv” sertificēta fizioterapeite, sporta zinātnes doktore. Zvīgule uzsvēra, ka pareizs uzturs, sabalansētas fiziskās aktivitātes un kvalitatīvs miegs ir veselīgas dzīves stūrakmeņi.

Ieva Zvīgule
fitnesa un veselības studijas “Vingrosev.lv” sertificēta fizioterapeite, sporta zinātnes doktore

Ir zinātniski pierādīts, ka pareizi dozētas, regulāras fiziskās aktivitātes ir antidepresants. Tādējādi mēs atslēdzamies no ekrāniem, stresa. Skaidrs, ka cilvēks jutīsies labāk, būs arī labāks miegs. Ja būs labāk izgulējies, būs arī priecīgāks, izturīgāks pret stresu.

Zvīgule uzsvēra, ka ar fiziskajām aktivitātēm jānodarbojas jebkurā vecumā, bet tām jābūt atbilstošām spējām un vēlams saskaņotām ar ārstu, fizioterapeitu vai  profesionālu treneri, jo īpaši, ja runa ir slodzes palielināšanu.

Ieva Zvīgule
fitnesa un veselības studijas “Vingrosev.lv” sertificēta fizioterapeite, sporta zinātnes doktore

Ja fiziskās aktivitātes būs piemērotas, tās radīs pozitīvu ietekmi jebkurā vecumā, būs progress. Piemēram, seniors sajutīs, ka jūtas stabilāks, jūt spēku kaulos. Neierūsēt – tas ir tik būtiski!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar aicinājumu #piecelies un ar daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad notiek Eiropas Sporta nedēļa. Tās ietvaros pieejami sportiski un izglītojoši pasākumi, kas domāti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Latvija ir viena no apmēram 40 valstīm, kurā ik gadu notiek Eiropas Sporta nedēļa ar mērķi – motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par fizisku aktīvu cilvēku ieguvumiem – veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei. Vairāk par Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem Latvijā var uzzināt šeit.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm