Neriskē ar bērna dzīvību! Pirms piesprādzē bērnu autokrēslā, novelc viņam biezo jaku!

Protams, mēs varam tikai cerēt, ka visi bērni, kuri brauc automašīnā, brauc atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, piesprādzēti autokrēslos. Tomēr mēs nevaram būt pārliecināti, ka viņi piesprādzēti droši, īpaši tagad ziemas apstākļos. Tieši tāpēc Bez Tabu veic eksperimentu, lai pārliecinātos, cik nedroši piesprādzēts bērns autokrēsliņā ar biezu, “pufīgu” jaku!

Droši piesprādzēt bērnu autokrēslā nozīmē piesprādzēt cieši – tā, lai drošības siksnas atrodas pēc iespējas tuvu ķermenim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iveta Sondore divu bērnu mamma, kuru uztrauc bērnu drošība automašīnā, uzsver, ka ziemā bērnu piesprādzēt automašīnā vajadzētu ar īpašu rūpību.

“Ziemā tas ir apgrūtinoši, jo bērns tērpts vairākās drēbju kārtās.”

Iveta uzsver, ka “pufīgās” jakas ir lielākā kļūda. BKUS Bērnu ķirurgs Jānis Upenieks ir vēl kategoriskāks, ja runa ir par nepareizi piesprādzētiem bērniem:

“Nepareizi sprādzēti bērni – tad tikpat labi varam nesprādzēt vispār”.

Ārsts akcentē, ka jebkura lieta ir jālieto pareizi, atbilstoši instrukcijai, un bērna pareiza piesprādzēšana autokrēslā ir vecāku atbildība.

Lai demonstrētu aplamu un pareizu sprādzēšanu ziemā, esam sarunājuši divas modeles – astoņu mēnešu veco Maiju un trīsgadīgo Martu. Viņu mamma Elza atklāj, līdzšinējo pieredzi meitu pārvadāšanas drošības jautājumos. Mamma godīgi atzīst, ka ar pirmo bērnu grēkojusi, vedot viņu ziemā piesprādzētu biezās jakās un kombinezonos. Tagad ar jaunāko meitu gan cieši piedomā pie drošības jautājumiem.

Elza

Jo es redzēju mašīnu testus, kas notiek, ja bērnu ved biezajā kombinezonā, un viņš vienkārši izlido ārā no krēsla… Jaunākajai meitai mēs izmantojam bunkeru jeb silto guļammaisu, kas paredzēts ievietošanai auto krēsliņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā eksperimentu uzsāks Maija – vispirms viņu piesprādzēs ar biezās drēbēs tērptu, pēc tam, lai redzētu atšķirību, kombinezonu novilks.

Mamma meitu piesprādzē, pievelk plecu siksnas tik cieši, lai, zem tās paliekot apakšā pirkstu, nevarētu izveidot no siksnas cilpu.

Kad šķiet, ka meitene ir pietiekami cieši, viņai novelk kombinezonu, siksnas atstājot iepriekšējā garumā, un rezultātā mēs uzskatāmi redzam, cik patiesībā vaļīgi ir piesprādzēts bērns.

Iveta Sondore

Siksnas ir tik brīvas, ka, notiekot sadursmei, bērnam ir ļoti liels rāviens. Līdz pat tam, ka viņš var izlidot laukā no tām jostām. Turklāt kombinezona materiāls ir tik slidīgs, un, gaisam saplokot, bērns ar visu kombinezonu šļukt un ārā!

Lai bērns būtu drošībā un nenosaltu, viņu var gan sasegt, gan tikpat labi var uzvilkt kombinezonu otrādi.

Savukārt lielāku bērnu piesprādzē ar vaļēju jaku un pēc tam to aiztaisa, tāpēc labāk, ja ir divdaļīgs kombinezons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa Bez Tabu aptaujātie vecāki atzīst, ka drīzāk satraucas par temperatūru maiņu un to, lai mazulis nesaslimtu, biezās jakās piesprādzēta bērna drošību atstājot otrā plānā. Bet, uzklausījuši padomus, kā labāk bērnu piesprādzēt ziemā, atzīst, ka tā ir viela pārdomām.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm