tv3.lv

Ogrē uzbūvē jaunu “bāku”, kas izskatās jau veca

Jaunais vides objekts izmaksājis vairāk nekā 270 tūkstošus eiro. Tas gan joprojām nav nodots ekspluatācijā. Tas notiks pēc tam, kad virsotnē uzstādīs gaismekli.

Šā gada pirmajā pusē Ogrē uz jaunā aizsargmola atkal rosījās celtnieki. Šoreiz tie būvēja divdesmit metrus augstu torni, tā virsotnē lasāms pilsētas nosaukums. Iedzīvotājus pārsteigusi pašvaldības izvēlētais torņa apdares materiāls.

16 metru augstumā izmantotas metāla kasetes ar rūsējuma efektu. Kaut bāka uzcelta vien šā gada sākumā, jau šobrīd iedzīvotājiem šķiet, ka tā savu laiku nokalpojusi. Vizuālais tēls mulsina ne vienu vien pilsētas iedzīvotāju un viesi.

Turpat pie jaunās vides objekta “Bez Tabu” sastop arī Paulu.

Paula
Nepatīk rūsa

Izskatās ļoti norūsējis. Man nepatīk. Es vispār nezināju, ka tas tā arī ir domāts. To uzzināju tikai nupat, kad nācu uz šejieni. Interesanti, tādu nebiju gaidījusi.

Sastaptais Mārtiņš atklāj, ka viņam tornis izskatās ”diezgan lēts”.

Metāla kasetes ar rūsējošo efektu bijusi pašvaldības ideja, kas šāda veida materiālu izmantojusi arī citos objektos.

Edgars Pārpucis
Ogres novada domes pārstāvis

Virsotnē būs kustīgs stars, kas asociētos ar bākas darbību. Stars savā ziņā parādīs ceļu uz Ogri. Rūsas efektu izvēlējās, jo ir ūdens tuvums. Mākslinieciskais efekts, kas varētu būt šajā vietā. Tas varētu būt arī ilgstspējīgs risinājums. Rūsa ir attīstības stadijā, to pilnībā varēs redzēt pēc vairākiem mēnešiem. Rūsa turpinās veidoties 18 vai pat vairākus mēnešus.

Vietvara vēl nav saņēmusies video kameru uzstādīšanai, taču vietējie “putinisti” nesnauž un rūsā jau ieskrāpējuši Z burtu, kā arī apliecinājuši neviltotu mīlestību pret okupantu vadoni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rūsas efekts Latvijas vides objektos ieņēmis stabilu vietu jau aptuveni desmitgadi.

Arvīds Endziņš
Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors

Man grūti stādīties priekšā, ka šo objektu Ogrē vajadzētu krāsot. Krāsu regulāri vajadzēs atjaunot. Skandināvijas valstis nebaidās atstāt rūpnieciski cinkotu detaļu. Man cinkots spainis šķiet skaists, ja to nokrāso rozā krāsā, tas jau ir par daudz.  Tas ir speciāls materiāls, kas iegūst brūno toni. Mūsu slavenais tēlnieks Gļebs Panteļējevs savos darbos to bieži izmanto, Liepājā izglītības iestādes jaunais korpuss ir apšūts ar šo materiālu.

Materiāls izskatās atšķirīgi gan lietus, gan saulainā laikā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm