tv3.lv

“Palīdzējām saliedēt svarīgākās komandas – ģimenes!” Ar vērienīgu orientēšanās spēli noslēdzies ZZ čempionāta “Ģimenes kauss”

2021. gada 17. maijā 19:14

Ar vērienīgu orientēšanās pasākumu, kurā piedalījās ap 2000 komandu no visas Latvijas, aizvadītajā nedēļas nogalē finišēja ZZ čempionāta (ZZČ) “Ģimenes kausa” izcīņa. Šā gada ZZ čempionāta vislielākā vērtība bija nevis naudas balvai un uzvarai sacensībā, bet gan ģimeņu saliedētībai.

Iedalot Latvijas karti 10 zonās, ZZČ organizatori sarīkoja vērienīgu orientēšanās pasākumu, kurā piedalījās ap 2000 komandu. Katra komanda varēja izvēlēties sev tīkamāko zonu: tuvāko mājām vai gluži pretēji – varēja doties uz tālāku Latvijas nostūri. Komandas spēlē vadīja mobilā lietotne, kas spēli startēja pulksten 10.00. Lietotnē bija norādes uz kontrolpunktiem ar dažādiem uzdevumiem tajos. Orientēšanās spēlei bija atvēlēta visa diena. Ātrumam šajā pasākumā nebija nozīmes, galvenais nosacījums, lai izredzes izcīnīt galvenās balvu – 2000 eiro jauniem ģimenes piedzīvojumiem – būtu lielākas, bija iegūt pēc iespējas vairāk punktu, pildot uzdevumus. Tāpat lieti noderēja arī iepriekšējos posmos gūtā punktu bagāžas. Lai izpildītu finālsacensības uzdevumus, komandām bija jāliek lietā zināšanas, jāveic ģimeni saliedējoši un atjautības uzdevumi, atbildot uz jautājumiem un meklējot dažādas norādes. Piedaloties orientēšanās spēlē, dalībnieki varēja iepazīt līdz tam neiepazītas apkaimes, kā arī uzzināt daudz kā jauna par vietām, kas šķietami jau pazītas.

Rīgas zonā orientēšanās notika Pārdaugavas parkos. “Bez Tabu” uzrunātās komandas uzteica orientēšanās spēli kā lielisku ģimeņu saliedēšanās pasākumu. Kā novēroja “Bez Tabu”, uzdevumu izpildē aktīvi iesaistījās gan pieaugušie, gan visjaunākie komandu dalībnieki. ZZČ organizatori ģimeņu stiprināšanu izvirzīja par “Ģimeņu kausa” virsmērķi.

Agris Rencis
ZZČ organizētājs, “Tele2” mārketinga vadītājs

Ja iepriekšējos gadus esam klašu komandas, saliedējuši tās, šogad palīdzam veidot vissvarīgāko komandu – ģimeņu – saliedēšanos. Tieši par to ir čempionāts! Uzvarētāji ir visi, kuri piedalās!

ZZČ notika jau 15. gadu, bet šogad tā formāts kardināli atšķīrās no iepriekšējo gadu pasākumiem, kuru fokusā bija nevis ģimeņu, bet gan klašu saliedēšana. Korekcijas formātā ieviesa Covid-19 pandēmija. Organizatori nenoliedz, ka nācās palauzīt galvu, lai sarīkotu “Ģimeņu kausu”.

Agris Rencis
ZZČ organizētājs, “Tele2” mārketinga vadītājs

Gadiem ilgi esam koncentrējušies uz skolām un klasēm, tomēr šodienas apstākļos bija jāmeklē risinājumi, kā sarīkot citādāku, bet tikpat aizraujošu un drošu čempionātu. Pie šā risinājuma sākām strādāt jau pagājušā gada rudenī, vairākas reizes to transformējot, pielāgojot ārējiem apstākļiem. Šis risinājums paredz attālinātu dalību ģimeņu ietvaros. Ģimenes startē individuāli, dažādos laikos, savā starpā nesatiekas.

ZZČ organizatori cer, ka jau nākamgad čempionātu varēs rīkot ierastajā formātā.

Agris Rencis
ZZČ organizētājs, “Tele2” mārketinga vadītājs

Ceram, ka visi satiksimies lielākajā skolēnu sporta un prāta notikumā Latvijā un, es nebaidot apgalvot, ka arī Eiropā, jo tik lielu notikumu, kurā pulcējas ap 15 tūkstošiem bērnu, neesam redzējuši! Ceru, ka nākamgad apstākļi mums ļaus atgriezties pie ierastā, bet ar katru gadu mēs paceļam latiņu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien, 17. maijā, loterijā laimīgā loze iekrita un “Ģimenes kausa” galveno balvu ieguva komanda “Bērzu dzimta”, kuras dalībnieki bija Valts, Matīss un Linda.

Tāpat netika aizmirsts par skolām, kas allaž bijušas ZZČ stūrakmens. “Ģimenes kausa” izcīņā aktīvākā, pārstāvētākā skola izrādījās Ogres sākumskola, kurai ZZČ organizatori “uzsauks” saliedēšanās pasākumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm