tv3.lv

Pamet darbu advokātu birojā un dodas pusotru gadu ilgā ceļojumā!

Cik daudzi no mums nav gribējuši izrauties no rutīnas un aizbraukt prom tālu, tālu? Ceļojumā iespējams pat apkārt pasaulei! Tieši tāda ideja dzima advokātu birojā strādājošā Daiņa galvā. Pirmā doma bijusi braukt apkārt pasaulei, tad domājis, ka galamērķis varētu būt Austrālija, bet beigās par ceļojuma galamērķi kļuvusi tālākā apdzīvotā vieta no Latvijas Pita sala!

Tas bija 2014. gada 15. septembrī, kad Rīgā trīs paziņu kompānija iekāpa vilcienā uz Minsku un tā sākās viņu ceļojums arvien tālāk prom no mājām. Galvenais piedzīvojumu stāstnieks Dainis atceras, ka mamma esot raudājusi, tētis arī, visi draugi bijuši bēdīgi. Tad durvis aizvērušās un vilciens sācis braukt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paliek bez riteņiem, tiek pie jauniem

Ar vilcieniem lielākoties arī ceļojuši. Pavisam nedaudz autobusi, bet galvenais pārvietošanās līdzeklis – velosipēdi! Vismaz līdz Krimai, kur divus no riteņiem nozaga!

Tāpēc cauri Krievijai Dainis braucis viens pats ar velosipēdu, bet draugi pa dienām stopējuši. Vakaros satikušies vienā punktā. Savstarpējo saziņu apgrūtinājis fakts, ka Dainis turklāt bija pazaudējis mobilo telefonu.

Gruzijā nopirkuši jaunus riteņus. Te arī ceļotāji pārlaiduši ziemu.

Dainis Pudelis, ceļotājs

Mēs arī pastrādājām. Es strādāju nevalstiskā organizācijā, par projektu vadītāju vai asistentu? Īsti neatceros.

Pēc Armēnijas šķērsošanas nonākuši Irānā. Tas bijis milzu piedzīvojums, jo iepazinuši citādo islāma valsti, kas pārsteigusi ar viesmīlību. Irānā cilvēki nekautrējoties nākuši klāt, aicinājuši pie sevis nakšņot, aicinājuši pat uz kāzām!
Tālāk ceļš vedis cauri Kazahstānai.

Foto

Par naktsmājām iztērējuši 10 eiro

Principā ceļojums plānots ceļā, īpaši neaizkavējoties, ja nu vienīgi, lai uzlabotu finansiālo situāciju un naudu sapelnītu. Vienīgā vieta, kur ”iesprūduši”, gadu pēc ceļojuma sākuma bija Bangkoka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dainis Pudelis, ceļotājs

40 dienas. Bijām piekusuši un gribējām atpūsties. Bangkokā varējām sēdēt dzīvoklī iet uz baseinu, neko nedarīt. Plus vēl eksistenciālā krīze bija uznākusi!

Arī eksistenciālā krīzē iztikuši bez tēriņiem par naktsmājām. Par tām vispār ceļojumā iztērējuši10 eiro, jo pārtikuši no cilvēku vēlības. Piemēram, taizemietis vārdā Keipi ”uzsaucis” ceļotājiem viesnīcu. Bet, kad atbrīvojies dzīvoklis, ļāvis ceļotājiem apmesties tajā.

Beidzot arī Jaunzēlande

Pēc Bangkokā pārdzīvotās 40 dienu krīzes nonākuši Malaizijā. Tur viņi sapratuši, ka jālūdz draugiem atbalsts, lai varētu aizlidot līdz Jaunzēlandei.

Jaunzēlandē Dainis strādājis gan ābolu dārzā, retinot ābolus, gan kādā govju fermā, ganījis lopus. Taču galvenais mērķis bija nonākt Pita salā un uzstādīt tur norādi, kas vēsta, ka Latvija atrodas 18 tūkstošu kilometru attālumā.

18 kilogramu smagu no Latvijas ozolkoka izgatavotu norādi sarūpēja Latvijas valsts meži un galamērķī tā nonācis ar diplomātisko pastu. To noorganizējusi Ārlietu ministrija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pusotru gadu ilgā ceļojuma ieguvumus vārdos ietērpt nevar un Dainis pats līdz galam nav sapratis, kas tas īsti bija. Viens gan ir skaidrs, tas ir kaut kas tik netverams!

Kur pārējie divi ceļa biedri? Vēl joprojām Jaunzēlandē!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm