tv3.lv

“Pamostos un redzu citu mēbeļu izkārtojumu!” Alūksniete ziņo par dīvainībām dzīvoklī, satrauc arī drošība mājā

2021. gada 28. aprīlī 18:40

Sirmgalve Irēna ziņo par mēbeļu “staigāšanu” viņas dzīvoklī Alūksnē, kas, viņasprāt, varētu būt saistīta daudzdzīvokļu blokmājas konstrukciju svārstībām.

Irēnas kundze “Bez Tabu” komandai stāstīja, ka viņas dzīvoklī vairākas mēbeles gluži vai atdzīvojušās – pārvietojas. Viņa norādīja uz vairākām vietām dzīvoklī, kur pacēlies grīdas segums, bažījas, ka konstrukcijas zem tām svārstās, kā rezultātā, kā pieļauj sirmgalve, kustas mēbeles.

Irēna stāstīja, ka, pieaicinātais nama apsaimniekotāja SIA “Alūksnes nami” pārstāvis esot konstatējis, ka zem grīdas seguma dzīvoklī sakrājies mitrums.

Irēna
ziņo par dīvainībām dzīvoklī

Iegriezām [linoleju] un pārbaudījām, ka apakšā ir ūdens. Inženieris no namu pārvaldes teica – jā, līgojas, lai līgojas! Tas neesot nekas traks, un aizgāja.

Lai gan arī “Bez Tabu” komanda dzīvoklī konstatēja vietām pacēlušos grīdas segumu, kādas noplūdes pēdas, piemēram, uz griestiem, sienām, nebija manāmas. Tādu arī neesot bijis, stāstīja Irēna. Sieviete pieļauj, ka  vaina varētu būt meklējama lietusūdens notekcaurulē, kas savāc lietusūdeni no jumta un, izbūvēta viscaur namam no jumta līdz pirmajam stāvam, izvada to. Irēna pieļauj, ka šis stāvvads kādā posmā varētu būt plīsis, kā rezultātā ūdens nonāk uz konstrukcijām, kas ieskauj viņas mitekli. Lietusūdens noteka paslēpta sienā un piekļaujas Irēnas miteklim.

Irēna
ziņo par dīvainībām dzīvoklī

Caurule ir tieši pie mana dzīvokļa, aiz sienas. Es domāju, ka tur kaut kur ir pušu, tādā veidā ūdens spiežas ārā. Pirms diviem gadiem uznāca pie manis augšā un prasīja, kāpēc es viņam uz galvas leju ūdeni. Es viņam rādīju, ka pie manis viss sauss. Viņam uz griestiem bija tāds liels plankums. Izrādījās, ka šī caurule sienā bija pušu tieši tur, kur mana grīda un viņa griesti.

Irēnas kundze pauda bažas, vai iespējamā ūdens uzkrāšanās uz konstrukcijām kā nekaitē namam, ja reiz pat mēbeles viņas miteklī “atdzīvojušās”. Alūksnes novada Būvvaldē raidījumam norādīja, ka veikta pārbaude un bažām neesot pamata.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aūksnes novada pašvaldības Būvvalde

Tika saņemta mutiska sūdzība par nenesošās starpsienas deformācijas pazīmēm. Būvvaldes būvinspektore 7.aprīlī veica dzīvokļa apsekojumu. Vizuālā apsekojuma brīdī redzamas sienas deformācijas netika konstatētas, kā arī netika fiksētas plaisas, tai skaitā mikroplaisas. SIA “Alūksnes nami” būvinspektorei uzrādīja 2017.gada Tehniskās apsekošanas atzinumu, kurā arī ir konstatēts, ka virsnormatīvi konstrukciju vājinājumi ēkas ārsienās un starpsienās netika novēroti. Sienu materiālu stiprība ekspluatācijas laikā nav samazinājusies. Apsekošanas gaitā pārseguma paneļu redzamas deformācijas pazīmes netika konstatētas. Pārseguma konstrukcija nodrošina nepieciešamo lietderīgo slodzi. Ēka ir piemērota turpmākai ekspluatācijai.

SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva raidījumu informēja, ka arī nama apsaimniekotāja kompetents eksperts veicis pārbaudi, kurā gūts apstiprinājums, ka nams ir drošs. Kaļva piekrīt, ka teorētiski, spēcīgu lietavu laikās strauji piepildoties stāvvadam, tajā var rasties sūce, tomēr, pat ja tāda ir, to nesaista ar problēmām Irēnas dzīvoklī. Par ūdens krāšanos zem Irēnas dzīvokļa grīdas seguma nav informācijas, norādīja Kaļva.

Mārtiņš Kaļva
SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis

Nekādu tehnisku problēmu, kuras varētu radīt bažas, apdraudējumu, nav, netika konstatētas. Jā, konkrētajā dzīvoklī grīdas segums ir deformējies. Ja nemaldos, tas ir linolejs, kas nav ieklāts tehnoloģiski perfekti. Mēs esam apsekojuši arī sienas konstrukcijas, pētījuši mēbeļu “staigāšanu”. Dzīvokļa īpašnieces uzmanību vērsām uz to, ka mēbeles nav novietotas līmenī, nav piestiprinātas, novietotas tā, kā būtu jānovieto.

SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva informēja, ka apsaimniekotāja pārstāvis varētu atkārtoti veikt pārbaudi Irēnas dzīvoklī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm