tv3.lv

Pandēmijas laikā policijas darbiniece aicina pievienoties braucienam pasažierus no citām mājsaimniecībām!

2021. gada 30. janvārī 15:07

Šobrīd vienā mašīnā var sēsties pasažieri tikai no vienas mājsaimniecības. Tomēr Facebook.com grupā “Līdzbraucēji” joprojām gana aktīvi tiek meklēti gan šoferīši, gan arī kompanjoni garākiem ceļa posmiem – lai brauciens jautrāks! Bez Tabu skatītājs Emīls pamanījis, ka te savu piedāvājumu ievietojusi arī Rīgas pašvaldības policijas darbiniece. Tas licis aizdomāties!

Emīls
vaicā

Ja Dace Panga tiešām strādā Rīgas pašvaldības policijā, kā pati ir norādījusi Facebook.com profilā, tad uz viņu nedarbojas tie paši likumi, kas citiem? Drīkst ņemt līdzbraucējus arī no citām mājsaimniecībām?

Pašvaldības policija apstiprina Emīla aizdomas, konkrētā persona tik tiešām ir kārtībsargs. Ar darbinieci veiktas pārrunas, jo šādas situācijas iedzīvotājos metot ēnu par policijas darbu kopumā, tāpēc nav pieļaujamas!

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Veicām pārrunas, kuru laikā mūsu darbiniece minēja, ka viņai Alūksnē esot lauki. Kopš septembra neesot bijis gadījums, kad D. Panga kādu būtu vedusi. Attiecībā uz pēdējiem paziņojumiem, ka kāds var pieteikties, viņa vairāk esot gribējusi palīdzēt tiem, kuriem nepieciešams nogādāt kādu paku, sludinājums nav bijis domāts konkrēti personu pārvadāšanai.

Izrādās sieviete piedāvājusi tikai kurjera pakalpojumus, kas, protams, sludinājumā nav minēts. To, vai kāds tiešām sēdās blakus automašīnā, tagad vairs pārbaudīt neizdosies. Pašu policijas darbinieci uz norādīto numuru nav iespējams sazvanīt.

Policijai nav iespējams pārbaudīt katru automašīnu, tomēr iedzīvotājiem šobrīd jārēķinās, ka apstādināšanas gadījumā var nākties sniegt paskaidrojumus!

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Tie gadījumi, kad mēs esam personas saukuši pie atbildības, nav bijuši, lai brauktu uz darbu vai mājām, bet gan cilvēki ir devušies izklaides braucienos. Šādas situācijas ir bijušas vairākas, taču lielākoties kopā arī ar citiem pārkāpumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Protams, katrs gadījums ir skatāms atsevišķi, tomēr pirms brauciena nevajadzētu aizmirst dezinficēt rokas un lietot sejas masku. Šoferīšiem ieteicams pirms un pēc brauciena izvēdināt transportlīdzekli, un jāatceras dezinficēt arī salonu.

Ilze Arāja
Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve

Lielākais risks, pārvietojoties ar svešiem automašīnā, ir tas, ka divas dienas pirms simptomu parādīšanās, cilvēks var būt infekciozs. Viņš pats to var nezināt, tomēr šādā veidā infekcijas slimības var izplatīties. Mašīnā ir slēgta vide, tāpēc riska faktors ir augsts. Nav iespējams ievērot arī distanci, taču aplikācija “Apturi Covid” var būt palīgrīks, ja uzturas publiskās vietās.

Divu mājsaimniecību atrašanās vienā automašīnā tiks tulkota kā pulcēšanās. Par to ir paredzēta atbildība līdz pat 2000 eiro. Vienīgais izņēmums, kad pasažieri no dažādām mājsaimniecībām drīkst pārvietoties vienā auto, ir pildot darba pienākumus.

Kāpjot svešā automašīnā galvenais ir izvērtēt, vai pēc brauciena būs iespējams sazināties ar pārējiem pasažieriem un, vai līdzcilvēki būs godprātīgi un sazināsies ar jums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm