tv3.lv

“Parādīsim pasaulei, ka varam arī šajos laikos!” Savādais hokeja čempionāts: izolēšanās burbulī ar striktiem noteikumiem

2021. gada 20. maijā 19:50

Pasaules hokeja čempionāta (PČ) priekšvakarā sarunā ar “Bez Tabu” turnīra galvenais organizators Edgars Buncis stāsta par ieguldīto milzu darbu PČ rīkošanā, lai pandēmijas laikā sacensības varētu aizvadīt droši. Tāpat par līdz šim savdabīgāko PČ izsakās kaislīgs hokeja fans un  bārmeņu pasaules čempions Andris Reizenbergs.

Sarīkot drošas sacensības, lai turnīru novestu līdz finālspēlei, sagatavot otru spēļu arēnu – Olimpisko sporta centru (OSC) – un nodot lietošanai jauno treniņu halli “Daugava” – šo un citu problēmjautājumu risināšanai laika PČ organizatoriem bija ļoti maz, jo vien februārī lēma, ka Latvija turnīru rīkos vienatnē.

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

Mums bija dotas nedaudz vairāk kā 100 dienas. Kā mēs kolektīvā smejamies, tas bija maratona skrējiens sprinta ātrumā. Darba bija ļoti daudz. Lielākais izaicinājums bija OSC pārbūve un pielāgošana spēļu norisei. Tāpat arī halles “Daugava” nodošana ekspluatācijā. Vai čempionāts ir sanācis? Par to runāsim 6. jūnija vakarā.

Burbulis ar striktiem noteikumiem

Sākotnēji valstsvienības, ierodoties Rīgā, ievēroja karantīnu – visi spēlētāji, apkalpojošais personāls tika “ieslodzīti” viesnīcu numuriņos pa vienam. Izturējušas karantīnu, komandas ietvaros varēja sanākt kopā un uzsākt treniņus. Komandas, apkalpojošais personāls, tiesneši, arī par TV translācijām atbildīgie čempionāta laikā dzīvos tā sauktajā burbulī, lai nesastaptos ar koronavīrusu.

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

Burbulī esošajiem apstākļi ir diezgan drastiski. Sākotnēji visus piecas dienas pēc kārtas testē ar lielo testu. Sākot no 21. maija, būs testēšana reizi trijās dienās cerībā, ka, testējot tik intensīvi, izķersim saslimušos, ja tādi būs. Ja notiek saslimšana ar Covid-19, notiks divpakāpju izvērtēšanas procedūra. Iesaistīties epidemiologi un ārsti, ieskaitot komandas ārstu un atbildīgo par Covid-19 protokola ievērošanu komandā. Mums jau ir informācija par visu komandu dalībnieku veselības stāvokli, respektīvi, par to, cik ir pārslimojuši Covid-19, par vakcinētajiem. Tāpat mums ir informācija par antivielu daudzumu katram burbulī esošajam cilvēkam. Obligāta prasība – saņemot akreditāciju, jāuzinstalē lietotne “Apturi Covid”. Konstatējot saslimšanu, tiks apzinātas kontaktpersonas. Pēc izmeklēšanas tiks pieņemti lēmumi, vai un cik daudziem jādodas pašizolācijā.

PČ vistiešāk iesaistīto izmitināšanai Rīgā rezervētas trīs viesnīcas, no kurām brīvajā laikā iziet nevarēs, informē Buncis.

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

Kustība būs strikti noteikta: no viesnīcām nevarēs iziet. Kustība būs no viesnīcas autobusā, no autobusa treniņu vai spēles arēnā. Tad atpakaļ autobusā, kas nogādās viesnīcā. Uz ielas neviens nedrīkst parādīties. ja līdzjutējiem būs vēlme ieraudzīt spēlētājus, droši vien, tuvākais attālums, no kura varēs redzēt viņus, būs kādi 50 metri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi viesnīcu numuros dzīvos pa vienam. Lai nenomocītu garlaicība, esot īpaši piedomāts, lai ikdienu viesnīcā PČ dalībniekiem “izkrāsotu”.

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

No savas puses esam centušies maksimāli rast iespēju komandu ietvaros spēlēt galda spēles, piemēram, galda tenisu. Tāpat visās vienīcās būtiski palielināts interneta pieslēgums, jo, kā zinu, spēlētājiem līdzi ir spēļu konsoles.

Lai saliedētu komandas, tiek prātots arī par pasākumu organizēšanu svaigā gaisā no spēlēm brīvajās dienās komandu ietvaros, stāsta Buncis.

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

Būtiski, ka varam parādīt visai pasaulei, ka mēs to varam! Varam sarīkot čempionātu šādos laikos! Ļoti ceru, ka šis čempionāts būs izdevies, patīkams gan skatītājiem pie televīzijas ekrāniem, gan dalībniekiem.

Ja tiks pārkāpti burbuļa noteikumi, tiks piešķirta diskvalifikācija, brīdina Buncis.

Varas gaiteņos vēl tiek lauzti šķēpi, vai līdzjutējiem atļaut spēles apmeklēt klātienē. Buncis atklāj, ka, pat ja tribīnes būs tukšas, atbildīgie par televīzijas translācijām piedomājuši, lai mači televīzijas ekrānos neizskatītos pēc treniņu spēlēm bez skatītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars Buncis
2021. gada PČ orgkomitejas vadītājs

Arēnas izskatīsies ļoti mājīgi. Profesionāļi pielietos dažādus rīkus, lai vairotu skatāmību ekrānos. Atmosfēru uz vietas radīs skaņas efekti. Būs saucieni, ovācijas, saukļi dažādās valodās, lai atmosfēru pietuvinātu spēlei ar skatītājiem.

Andris Reizenbergs: “Aiziet! Velkam kreklus!”

Starptautiskās bārmeņu sacensībās visaugstākos panākumus izcīnījušais Andris Reizenbergs ir kaislīgs hokeja fans. Izcelojies pa pasauli kā līdzjutējs – atbalstījis komandu klātienē 10 PČ. Lai gan uzteic organizatoru centienus arī šajos grūtajos laikos radīt hokeja svētkus, izrotājot Rīgu hokeja tematikā un ieguldot milzu darbu turnīra sarīkošanā, Reizenbergs ir sarūgtināts, ka pandēmija nozagusi tautiešiem un ārzemju faniem pasākumu ar cerēto vērienu.

Andris Reizenbergs
kaislīgs hokeja fans

Latvieši māk sarīkot PČ! To pierāda notikušais 2006. gadā. Pagājušogad arī gribēju doties uz PČ Šveicē. To atcēla. Padomāju – labi, pandēmija beigsies, sagaidīsim visas pasaules līdzjutējus Rīgā! Bet nesanāca. Sirds sāp! Ielās neredzam līdzjutējus ar alus kausiem rokās, izkliedzam saukļus. Tā ir tā hokeja svētku atmosfēra! Īsts līdzjutējs mani sapratīs! Ārprāts, kādu naudu Latvija laiž garām! Līdzjutēji gatavojas, krāj visu gadu, lai varētu atpūsties uz pilnu klapi! Šī nauda aiziet gar degunu.

Foto no Andra Reizenberga personīgā arhīva

Ja latvietim svētkus nozog, viņš tos māk radīt pats, pārliecināts ir Reizenbergs, tāpēc aicina tautiešus PČ laikā, dodoties ikdienas gaitās rotāties Latvijas hokeja izlases atribūtikā.

Andris Reizenbergs
kaislīgs hokeja fans

Aiziet! Velkam kreklus! Piektdien, 21. maijā, sākot no rīta, dodoties izkdienas gaitās. Dodoties uz veikalu, darbu! Es uzvilkšu! Apsolu! Sākoties spēlei, uzgriezīšu televizoru uz skaļāko, domāju, ka kaimiņi darīs tāpat. Ja nebūs, viņi man piedos! Uzvilkšu hokeja kreklu, savu kovboja cepuri ar Latvijas karodziņiem, izlikšu karogu, paņemšu miestiņu un kārtīgi fanošu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmais ripas iemetiens 2021. gada PČ Rīgā tiks veikts 21. maija vakarā, kad spēkiem mērosies Latvijas un Kanādas izlases. Reizenbergs prognozē Latvijas valstsvienības panākumu ar rezultātu 4:3.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm