tv3.lv

"Pārlejiet urīnu citā trauciņā!" Sieviete piedzīvo apkaunojošu situāciju "Spicē"

Kāda “Bez Tabu” raidījuma skatītāja kopā ar meitu devās uz “E. Gulbja laboratoriju” tirdzniecības centrā “Spice”, lai nodotu urīna analīzes. No rīta aptiekā nopirkusi nepieciešamo trauciņu, izpildījusi nepieciešamo un devās analīzes nodot, taču pieņemšanas punktā saņēma atteikumu analīzes pieņemt.

2019. gada 15. oktobrī 19:35

Pieņemšanas punkta darbiniece norādījusi, ka urīns iepildīts nepiemērotā traukā, tādēļ to nepieciešams pārliet citā traukā. Darbiniece pareizo trauciņu iedevusi bez maksas un norādījusi, ka jādodas uz tirdzniecības centra koplietošanas tualeti. Laboratorijas telpās klientiem neesot pieejamas labierīcības vai atbilstošas telpas, kur urīna pārliešanu varētu veikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anita (vārds mainīts)
Neizpratnē par labierīcību neesamību

Bet nu jau uzvelkos ne pa jokam, kad jāveic apkaunojošais gājiens caur Spices ēdamzonu(!) uz publisko tualeti, tur, es atvainojos, ar trauciņiem uz kopīgās izlietņu malas ir jāveic šī manipulācija, un tad atkal, ieslēptu šallē, jānogādā atpakaļ laboratorijā… Jāsaka, nespēju neuzdot vēlreiz jautājumu par šīs situācijas absurdumu un gribētu saprast, kāpēc aptiekās tad pārdod trauciņus, kuri negarantē analīžu precizitāti, kurā brīdī to esmu palaidusi garām?

“Bez Tabu” ar slēpto kameru pārliecinās, ka skatītājas teiktais atbilst patiesībai. Arī filmēšanas komandai pieņemšanas punkta darbiniece norāda, ka aptiekā iegādātais trauciņš neatbilst prasībām, tādēļ urīnu nepieciešams pārliet darbinieces piešķirtā stobriņā.

Pieņemšanas punkta darbiniece

Jūs neesat ne pirmais, ne pēdējais. Aptiekās vienmēr saka, ka der, bet laikam viņi nav pietiekami informēti, kā analīzes pareizi veic.

Darbiniece laipni izskaidro, kādēļ urīnu nepieciešams pārliet laboratorijas piešķirtā stobriņā. Izrādās, ka tas satur konservantus, kas krietni paildzina urīna analīžu derīgumu. Ja analīzes pieņemtu aptiekā nopērkamā trauciņā, tad tās laboratorijā būtu jānogādā divu stundu laikā. Pretējā gadījumā analīžu rezultāti var nebūt pietiekami precīzi.

Raimonda Skaldere
Laboratorijas ārste

Pateicoties konservantiem, saglabājas šūnu materiāls. Analīžu precizitāte ir svarīga gan ārstiem, gan pacientiem. Tā ir visā pasaulē, tas nav mūsu izdomājums. Šajā gadījumā no “Spices” pieņemšanas punkta analīzes tiek nogādātas laboratorijā ar kurjeru starpniecību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laboratorijas pieņemšanas punktā “Spicē” šāda kārtība, kad klientiem jādodas uz koplietošanas labierīcībām, saglabāsies arī turpmāk. Lielveikala vadība par šādu kārtību uzzinājusi tikai no raidījuma “Bez Tabu”. Iepriekš sūdzības nav saņemtas.

Sagaidāms, ka pēc nepilniem diviem gadiem laboratorija tiks pārcelta uz citām telpām, kur centra vadībā ņems vērā nepieciešamību atvēlēt vietu labierīcībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm