“Pārvērst pastaigu piedzīvojumā!” TV personība Kristīne Garklāva iedrošina doties pārgājienos ar bērniem!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

0 Komentāru
“Pārvērst pastaigu piedzīvojumā!” TV personība Kristīne Garklāva iedrošina doties pārgājienos ar bērniem!

Televīzijas raidījumu vadītāja, Eiropas sporta nedēļas vēstnese un divu dēlu mamma Kristīne Garklāva brīvdabas aktivitātes iemīlējusi jau agrā bērnībā, slēpojot kopā ar ģimeni. Arī šobrīd žurnāliste ar prieku iesaistās dažādos piedzīvojumos un aicina cilvēkus būt aktīviem!

Iespējams, tā nav tikai nejauša sagadīšanās, ka blakus ziņu moderatores Kristīnes Garklāvas dzīvesvietai atrodas koku ieskauta pastaigu taka. Pārgājieni ierindoti Kristīnes aktivitāšu topa augšgalā, turklāt tādā veidā kopā saplūst žurnālistes trīs kaislības: sports, daba un fotografēšana.

Kristīne Garklāva
TV personība

Es neatceros brīdi, kad nav bijusi tā aktivitāte. Tās pirmās atmiņas ir, ka mēs braucam ar slēpēm iesieti sunim pavadā, tas bija apmēram divu gadu vecumā. Vēl atceros, ka es slēpoju Biķernieku mežā un seja ir pavisam tuvu zemei, jo es esmu mazs bērns. Es domāju, ka tas man arī iemācīja mīlestību pret aktīvu dzīvesveidu un sapratni par to, ka nav draņķīgu laikapstākļu.

Piemēram, jaunās darba nedēļas sākumu Kristīne atzīmēja, sagaidot saullēktu purvā. Slinkums mēdz piezagties, taču tādos gadījumos Kristīne cenšas atsaukt atmiņā tās patīkamās sajūtas, kas pārņem pēc fiziskajām aktivitātēm. Tāpat prieku kustēties un būt dabā māca arī dēliem.

Kristīne Garklāva
TV personība

Manuprāt, nevajag atlikt neko uz vēlāku laiku, jāsāk iet ar bērniem pārgājienos – jo agrāk, jo labāk. Būtiski katru iešanu dabā padarīt par piedzīvojumu. Mēs varam pastaigāties un pēc tam doties uz kafejnīcu, bet, paņemot līdzi maizītes, tēju un cepumus, tas jau kļūst par piedzīvojumu.

Tāpat būtiski, lai bērnībā radītā pozitīvā attieksme pret sportu nepazūd, skolas gaitas uzsākot. Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova apzinās, ka pedagogam jāspēj iedvesmot un arī parādīt, cik daudzveidīgas var būt sporta aktivitātes.

Nataļja Gorškova
sporta skolotāja

Sporta skolotāji motivē skolēnus sportot, mēs rīkojam dažādus sporta pasākumus. Piemēram, tagad ir Eiropas sporta nedēļa, šodien mums bija hiphopa deju meistarklases, rīt būs regbija diena, tas arī ir bērniem ne tik zināms sporta veids, tad mums vēl būs orientēšanās sports.

Populārākais sporta veids šobrīd skolēnu vidū esot tautas bumba, un Nataļja novērojusi, ka arī par fiziskajām aktivitātēm var teikt: “apetīte rodas ēdot”.

0 Komentāru