“Pasaules tendence pārņēmusi Latviju.” Mūziķi izvēlas arvien neordinārākus dziesmu tekstus un tēmas

Latvijas Mūzikas gada balvā 2010. gadā pie balvām tikušas dziesmas un albumi ar tādiem nosaukumiem kā: “Mūsu soļi”, “Rīts ir tālu vēl”, “Trešā elpa”, “Kamēr tu šo spēli spēlē” un “Tici vai nē”. Toties 2022. gadā – “Ekosistēmas”, “Labs suns”, “Albūms”, “Karuseļi” un “Limuzīns uz krīta”. Grūti nepamanīt, ka dziesmu nosaukumi kļūst arvien konkrētāki un veltīti arvien dažādākām tēmām.

Grupas “Citi zēni” dalībnieki atklāj, ka dziesmas “Limuzīns uz krīta” vārdi lielā mērā tādi tapuši par godu sponsoriem, un puišu sākotnējā ideja bija dziesmu dēvēt par “Hennesy uz krīta”. Tāpat puiši atzīst, ka patiesi rakstījuši daudz dziesmu par naudu, jo grupa izveidota tieši Covid-19 pandēmijas laikā, kad naudas nav bijis. Tāpēc bijusi nepieciešamība arī pēc lieka tūkstoša jeb “štukas”.

Grupai “Citi zēni” ideju dziesmu tēmām netrūkst. Tāpat arī dziedātājai Katrīnai Gupalo, kas nupat izdevusi masāžām veltītu dziesmu. Viņa atklāj, ka dziesma tapusi 40 minūšu laikā, jo masāžas ir dziedātājai tuva tēma – viņa gan apmeklē masāžas, gan masē citus.

Mūzikas producenti gan atklāj – tendences dziesmu vārdos un tematos mainījušās īsti nav. Kā agrāk, tā vēl šobrīd populārākā dziesmu tēma ir mīlestība, bet dziedāt par to, ko redz, ir izteiksmes līdzeklis, kas arī bijis populārs jau iepriekš.

Kaspars Ansons
mūzikas producents, ģitārists

“Tā pasaules tendence ir pārņēmusi arī Latviju, kad tu nesaki caur tādām lielām lietām kā mākoņi un kosmoss un viss tas, bet caur mazām lietiņām, ko tu redzi. Bet to stāstu jau tu stāsti to pašu. Visbiežāk jau tas ir tas mīlestības stāsts – šķiršanās un iepazīšanās.”

Mūzikas eksperti norāda, ka tekstam ir nozīme. Tam jābūt skaidri saprotamam un tādam, ar ko iespējams identificēties.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm