tv3.lv

Pateicoties “Youtube” un “TikTok”, meita par mani angliski runā labāk. Atzīst mūziķis Klintsons

2021. gada 30. novembrī 20:36

Mūziķis Ansis Klintsons savu dzīvi nevar iedomāties bez telefona, bet pandēmijas laikā, jo īpaši izjutis, cik viedierīces vajadzīgas, lai varētu dzīvot un strādāt. Arī Anša jaunākā meita Anna ar viedierīcēm ir uz tu.

Ansis savā mājā ierīkojis nelielu improvizētu skaņu ierakstu studiju, kur bez datora neiztikt. Te mājās viņš ieraksta reklāmas, bet ar telefonu pandēmijas laikā nofilmējis divus videoklipus. Arī ikdienas gaitās mūziķa dzīvi diezgan aktīvi regulē viedierīcēs uzstādītās lietotnes. Ir lietotnes, kas atvieglo dzīvi, ir tādas, kas mudina sportot, vēl citas ļauj meditēt. Agrāk spēlējis arī dažādas spēles, bet šobrīd viņš saka, ka meditācija ir viņa izklaide.

Tēta telefons nav tabu jaunākajai meitai, deviņgadīgajai Annai, kura fano par Billiju Ailišu un sevi sauc par absolūtu “TikTok”, “Youtube” un spēļu fanu. Annu spēlēs aizrauj iespēja radīt, viņas vārdiem runājot, taisīt lietas. Ansis gan domā, ka meita pārāk daudz laika pavada viedierīcēs, bet viņš uzsver, ka labi saprot, tām ir arī pievienotā vērtība.

Ansis Klintsons
tētis un mūziķis

Esmu dzirdējis, ka datorspēles arī attīsta, un, no otras puses, pateicoties “Youtube” un “TikTok”, viņa runā angliski labāk nekā es.

TELE2 zīmola vadītāja uzsver, ka paaudžu atšķirība viedierīču lietošanā formulējama – pasīvos vērotājos vai aktīvos dalībniekos, sakot, ja vecākā paaudze viedierīces vairāk lieto kā patērētāji, tad jaunā paaudze tajās saskata iespēju radīt.

Ilze Žukova
TELE2 zīmola vadītāja

Kas sākas internetā, turpinās arī dzīvē

Tāpēc ne vienmēr laiks datorspēlēs ir saucams par zemē nomestu vai izniekotu.  Tiesa, eksperte akcentē, joprojām svarīgi salāgot viedierīču lietošanas laiku, saturu un atrast iespēju kopā būšanai arī reālajā dzīvē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm