tv3.lv

Pēc zeķubikšu zādzības un amata zaudēšanas Skrundā bijušo pašvaldības darbinieci ieceļ augstākā amatā

Administratīvi teritoriālās reformas laikā Skrundas novads tiek pievienots Kuldīgas novadam. Un līdz ar jaunās domes ievēlēšanu Skrundas pilsētai un pagastam tiek meklēts jauns priekšnieks. Iedzīvotājiem interesanta gan šķiet deputātu vairākuma izdarītā izvēle. Augstajā amatā iecelta kādreizējā pašvaldības darbiniece, kura savulaik iesniegusi atlūgumu pēc izdarītas zādzības.

2021. gada 14. septembrī 18:12

2016. gads, tirdzniecības centrs Aizputē. Kāda dāma savā rokassomiņā sastūķē vairākus dārgu zeķubikšu iepakojumus un tiek pieķerta ar visiem pierādījumiem. Vēlāk atklājas, ka likumnepaklausīgā pilsone ir Skrundas pagasta komunālās saimniecības vadītāja Guna Skrebele. Krimināllietu gan neuzsāk, jo veikalam izdodas atgūt preci. Tomēr pēc notikušā Skrebele zaudē amatu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikušo Skrebele toreiz skaidroja pavisam vienkārši – pēc iedzertām nervu zālēm un glāzes šampanieša aptumšojies prāts. Zādzības apstākļus Skrebele neatceras. Aizritējuši aptuveni pieci gadi, un Guna Skrebele tagad kļuvusi par “jaunizceptā” Skrundas pilsētas un pagasta vadītāju.

Skrebele nebūt nav pirmā amatpersona, kura zaudējusi amatu pēc sataisītas šmuces. Pērnā gada novembrī ar blīkšķi darbu pameta toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce. Iemesls – šmuce ar Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaides izmantošanu.

Filips Rajevskis
politologs

Tas vienmēr ir ļoti sarežģīts jautājums no ētikas viedokļa, jo, no vienas puses, tur nekas tāds nav bijis, ka var teikt, ka cilvēks ir notiesāts, ka viņam ir bijis notiesājošs spriedums. Un šie sīkumi ir visgrūtākie, jo tie tādi morāli-ētiski jautājumi, kur galvenais jautājums ir tiem, kuri pieņem lēmumu par šo personu atgriešanu amatos.

Pašreizējā Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele gan uzskata, ka “šis jautājums ir izrunāts jau krustu šķērsu un pietiekami sen”.

Guna Skrebele
Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja

Daudzas lietas, kas ir saistītas ar manu privāto dzīvi, un tas neattiecas absolūti ne uz manu izglītību, zināšanām vai profesionālajām iestrādēm. Es domāju, ka beidzot ir varbūt jāskatās vienkārši cilvēkos, kā strādā un ko dara. Un pietiek krāmēties gar vecām un privātām lietām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kuldīgas novada pašvaldība, izvērtējot saņemtos pieteikumus vakantajam amatam un veicot pārrunas, esot izrunājusi arī jau pieminēto zeķubikšu zādzības gadījumu. Skrebelei tikusi dota iespēja, pamatojoties uz kādreizējās pašvaldības darbinieces profesionālajām zināšanām. Skrebelei ir noteikts pārbaudes laiks, pēc kā sekos darbinieka izvērtējums un gala lēmums par atstāšanu amatā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm