tv3.lv

Pensionārs aizņemas 17 000, lai ieguldītu kriptovalūtā. Visu zaudē un paliek parādā

2021. gada 11. janvārī 19:10

69 gadus vecais Ilmārs nespēj paskaidrot, kādēļ ļāvis sevi pierunāt paņemt aizņēmumu. Viņam vairākas dienas zvanījis kāds krieviski runājošs vīrietis, kurš pārliecinājis, ka ar kriptovalūtu būs iespējams pamatīgi nopelnīt.

Galu galā Ilmārs piekritis, un jau pavisam drīz viņš ticis instruēts, kā noslēgt aizdevuma līgumu. Jau tajā pašā dienā viņš kontā no diviem aizdevējiem saņēma vairāk nekā septiņus tūkstošus eiro, ko Ilmārs nekavējoties pārskaitījis uz kādu ārvalstu kontu. Vēlāk, sadarbojoties ar savu banku, viņam izdevās visu summu atgūt savā kontā. Taču ne uz ilgu laiku.

Ilmāram sācis zvanīt cits vīrietis, kurš pensionāru esot nolamājis un saucis par stulbu, jo ”nesaprotot, kāda iespēja tiek palaista garām”. Lai visu vērstu par labu, Ilmāram jāļauj izdarīt tikai kāda darbība ar datoru.

Ilmārs
Kļuvis par krāpnieku upuri

Sāka zvanīt otrs, sāka runāt, cik esmu stulbs, jo atsakos no izdevīga varianta. Salādēja man datorā kaut kādu programmu, lai tiktu klāt pie mana konta. No turienes viņš visu naudu dabūja prom, lai gan solīja, ka man paliks kaut kādi tūkstoši, lai varētu sākt atmaksāt kreditoriem. Bet nekā, paņēma visu pa tīro.

Ilmāra kontā ieskaitīti tūkstošs eiro no kādas Ingas, kas kopā ar iepriekš atgūtajiem septiņiem tūkstošiem pārskaitīti kādai Svitlanai un Vairim. Tāpat noslēgts arī jauns aizdevuma līgums par 10 000 eiro, kas nekavējoties pārskaitīti Svitlanai.

Par notikušo Ilmārs ar iesniegumu vērsies Valsts policijā, un visu pērno gadu dzīvojis samērā mierīgi. Līdz pēkšņi decembrī zvērināta tiesu izpildītāja Elīna Balasanjana no trīs dažādiem Ilmāra kontiem veikusi ieturējumu 1828 eiro apmērā. Kaut Ilmārs “Bez Tabu” norāda, ka viņam netika atstāti nekādi iztikas līdzekļi, vēlāk atklājas, ka 400 eiro bija atstāti kontā.

Tāpat “Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka pagājušā gadā notikušas divas tiesas, uz kurām Ilmārs nav ieradies. Tajās skatīta lieta par parādu piedziņu. Tiesā apmierināts prasījums, lieta nodota izpildei divām tiesu izpildītājām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neoficiāla informācija liecina, ka Ilmārs izvairījies no saziņas ar zvērinātu tiesu izpildītāju Elīnu Balasanjanu, tādēļ pēdējā rīkojusies un veikusi ieturējumus no Ilmāra kontiem.

Agnese Kapeniece
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes juriste

Tas, ka ir ierosināts kriminālproces, neietekmē cita spēkā stājušās tiesu nolēmuma izpildi. Ja policija, izmeklējot lietu, konstatē, ka attiecībā pret parādnieku citā tiesvedībā ir pieļauti kādi procesuāli pārkāpumi, kuri ir par pamatu, lai atceltu spēkā stājušos nolēmumu. Tad var vērsties pie prokurora, lūdzot iesniegt protestu Augstākajā tiesā.

Šobrīd tiesu izpildītājam likums nepieļauj pārtraukt veikt ieturējumus.

Ilmāra gadījums nebūt nav unikāls, šādas un līdzīgas lietas ierosinātas daudzos Valsts policijas iecirkņos.

Inga Zonberga
Valsts policijas Kurzemes iecirkņa kriminālpolicijas priekšniece

Ar zināmu regularitāti šādi kriminālprocesi tiek uzsākti, veicam izmeklēšanu. Tiek veikts pirmstiesas process, attiecīgi pēc iesniedzēja sniegtajām ziņām ir pieprasīta informācija. Pašreiz kriminālprocess ir tajā stadijā, kas ir starptautiskā jomā.

Ir pavisam niecīga cerība, ka Ilmārs aizskaitītos līdzekļus varētu atgūt. Tāpat viņam šobrīd nāksies atmaksāt arī aizņēmumus ar diezgan lieliem procentiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm