tv3.lv

Pētniece atklāj patiesību par sejas maskās apslēptajiem citas krāsas pavedieniem

Šobrīd internetā strauji izplatās dažādi video, kuros tuvplānā tiek filmētas sejas maskas, apgalvojot, ka tajās dzīvo tārpi. Valsts zinātniskā institūta “Bior” pētniece atklāj, ka tā nav patiesība un tas nemaz nav iespējams.

2021. gada 14. aprīlī 8:30

Pēc “Bez Tabu” lūguma pētniece pārbaudījusi vairākas sejas maskas, dažādus to slāņus. Atsevišķos gadījumos tiešām maskās izdevies pamanīt ko neiederīgu, tomēr, aplūkojot to tuvāk, speciālistei uzreiz ir skaidrs, kas ir acu priekšā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Parazitoloģijas grupas vadošā pētniece Gunita Deksne atklāj, ka arī internetā pamanījusi video, kuros it kā maskās tiek atklāti tārpi. Pētniece norāda, ka atsevišķos video redzams, kā tiek muļķoti skatītāji: “Pie maskas pieliek gaismas vadus, tad pēkšņi ekrānā parādās tārpi. Gaismas vadi nav palielināmās ierīces, ar tiem nav iespējams apskatīties, kas atrodas zem apgaismojuma, tam nepieciešams mikroskops!”

Sterila maska nav piemērota dzīves telpa parazītiem. Tajā nav ne atbilstošu apstākļu, ne arī tārpiem nepieciešamo barības vielu.

Gunita Deksne
Valsts zinātniskā institūta “Bior” pētniece

Tas, ko esam redzējuši maskās, tie ir cita veida diedziņi. Tie mēdz būt dažādās krāsās, pati redzēju dažādās krāsās – melnus, tumši zilus, sarkanus. Tie ir nekustīgi, iepīti šķiedrās. Pat ar 200 reižu palielinājumu katrā maskas kārtā redzam cita veida šķiedras. Var, protams, spēlēties ar mikroskopu un darīt visādas lietas, kas radīs imitāciju, ka kaut kas kustās, bet tur nav nekā dzīva, nekas nekustas.

Dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva norāda, ka it kā tārpu filmēšana sejas maskās ir pateicīgs formāts sabiedrības maldināšanai un baiļu sēšanai.

Nika Aleksejeva
Dezinformācijas pētniece

Šis vēstījums ir viens no baiļu naratīva piemēriem. Tā ir kārtējā konspirācijas teorija, kas parāda, ka ir kas augstāks, kas mēģina cilvēkiem kaitēt. Tas ir vēl viens pierādījums to cilvēku prāt, kuri tic, ka Covid ir sazvērestība, ka Covid tiesām ir sazvērestība. To ir grūti mainīt. Cilvēki meklē pierādījumus tam, kam tic, nevis mēģina apgāzt savu patiesību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labās konspirācijas teorijās 80% ir pārbaudāms saturs, atlikušie 20% ir interpretācija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm