tv3.lv

Piecpadsmitgadīgais Rojs Puķe neatlaidīgi turpina labdarības projektus

Rojs Puķe, saukts arī par Piparu, ir idejām bagāts jaunietis un 2019. gadā ir arī saņēmis “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Jauniešu iniciatīva”.  Saņemot balvu, bija solījis, ka turpinās labdarības projektus, un savu vārdu ir turējis. Šogad realizēts projekts “Labā soma”.

2020. gada 17. novembrī 19:50

Piecpadsmit gadus vecais Rojs ir ne tikai “Instagram” blogeris, bet radījis arī unikāla dizaina somas, turklāt decembrī notiks prezentācija viņa pirmajai pavārgrāmatai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ideja par “Labo somu” radusies, kad skatījies uz plastmasas iepirkuma maisiņu ar veikala nosaukumu un domājis, ka uzņēmums šādā veidā parāda, ka tam pilnīgi vienalga, kas notiks ar mūsu planētu nākotnē.

Rojs nolēmis radīt videi draudzīgus maisiņus ar zīmējumiem. Maisiņu dizainu varētu radīt bērni ar īpašām vajadzībām. Realizējis projektu. Labās somas ir videi draudzīgas un nav bīstamas veselībai, jo gatavotas no lina un kokvilnas, apdrukātas ar dabai draudzīgām krāsām, kas nesatur svinu.

Vienam no maisiņiem dizaina autore ir aktrise Ieva Florence-Vīksne, citam – grupa “Prāta Vētra”. Dizains radīts speciāli Māra Pavāra atbalstam, lai zēns varētu iegādāties ierīci, kas palīdzēs komunicēt, jo puisis nerunā. Šī ierīce ir skatiena navigācijas iekārta, ko paredzēts stiprināt pie ratiņkrēsla, un ar tās palīdzību Māris saziņā izmantotu rakstītu valodu, personalizētu darba virsmu.

Par pārdotajiem maisiņiem iegūtā nauda palīdzēs bērnam, kurš tam radījis dizainu,  atveseļoties un pilnvērtīgi dzīvot. Pirmo divu dizainu autors ir divpadsmitgadīgais Eliass. Eliasam ir 12 gadu un izcila humora izjūta, viņam piemīt pozitīvisms un reti kad no sejas pazūd smaids. Eliass ir liels cīnītājs, censonis un pārliecinoši virzās uz savu mērķi. Zēns dzīvo Rēzeknē, un viņa ikdiena ir grūta. Pirms 8 gadiem Eliasu notrieca mašīna, un viņam nācās visu mācīties no nulles. Gūtā trieciena dēļ zēnam necirkulē galvas smadzeņu šķidrums, tāpēc galvā ir šunts, kas palīdz to nodrošināt, un vienai actiņai ir redzes nerva atrofija. Eliasam ir tādi paši sapņi un vēlmes kā jebkuram zēnam viņa vecumā, un tas zēnu pārliecinoši dzen uz priekšu, uz izveseļošanos. Eliasa spēks ir arī viņa mamma Evija un māsas, kas puisi atbalsta un palīdz virzīties uz atlabšanu.

Projektu atbalsta Rīgas brīvosta un tās pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm