“Piedalos, lai ierakstu kompānijām un mammai prieks.” Noskaidroti “Zelta mikrofona” nominanti

12. janvārī Ķīpsalas izstāžu hallē vienkopus pulcējās Latvijas zināmākie mūziķi, lai noskaidrotu Latvijas mūzikas gada balvas “Zelta mikrofons 2023” nominantus. Pretendējot uz nominācijām, vērtēšanai tika iesniegti 156 albumi, 111 dziesmas, 111 videoklipi, 45 debitanti un 7 koncertieraksti video formātā.

Elita Mīlgrāve
“Zelta mikrofons” producente

Elita Mīlgrāve

“Man liekas, ka šī ir tā vieta un laiks, kad mūziķi uzzina, ko citi dara. Jo ne vienmēr ir laiks uzzināt, ko citi dara. Mēs aptveram visus žanrus. Daudz ko mēs redzam, dzirdam radio, bet ir vesela kaudze nišas mūziķu, kuri dzīvo savā nišā un par viņiem zina tikai viņu fani. Tagad caur šo balvu mēs darām zināmu, kas vispār notiek visā mūzikas industrijā.”

Tāpat kā iesūtītās dziesmas, arī mūziķu saime ir pavisam raiba – sākot no tādiem, kuri uz nomināciju pretendē pirmo reizi, beidzot ar tiem, kuriem jau grūti saskaitīt. Dziedātājs Daumants Kalniņš atklāj, ka nominācijas ieguvis vairākkārt, tomēr pie balvas vēl nav izdevies tikt. Dziedātājs Miks Galvanovskis arī cer nākotnē nokļūt starp nominantiem un iegūt arī lielo balvu.

Grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš stāsta, ka ļoti būtiski tikt nominētam, jo tieši nominācijas dēļ daudzi klausītāji uzzinājuši par grupu “Sigma”.

Jānis Krīvēns
grupas “Singapūras satīns” dalībnieks

Jānis Krīvēns

“Latvija ir maziņa, mūziķi ir maziņi, un tas ir forši, ka mūs kāds novērtē. Kaut arī mēs te visi vārāmies savā pīļu dīķī, tomēr labāk būt lielajam gulbim pīļu dīķī nekā planktonam ezerā.”

“Zelta mikrofona” producente Elita Mīlgrāve, kura bijusi līdzās māksliniekiem jau 26 gadus, atklāj, ka, gadiem ejot, mūzika krasi mainījusies. Šobrīd daži mūziķi pat vairs nezina – pie kura žanra savu mūziku pieskaitīt, jo žanri saplūst un pārklājas.

18.februāra vakarā Ķīpsalas izstāšu hallē notiks “Zelta mikrofona” ceremonija un tiks noskaidrots uzvarētājs 21 kategorijā. Tikmēr visus nominantus iespējams apskatīt šeit.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm