Saturs turpinās pēc reklāmas

Policisti Zolitūdē soda trīs skolēnus par fiziskās distancēšanās neievērošanu; vecāki neizpratnē

Rīdzinieces Mudītes nepilngadīgo dēlu (14) un vēl divus klasesbiedrus (14 un 15) 8. maija vakarā Zolitūdē apturēja Rīgas pašvaldības policija. Pamatojums – fiziskās distancēšanās neievērošana. Māte ir šokēta un vīlusies par policistu lietoto metodi.

2020. gada 2. jūnijā 9:30
Mudīte
ar iedragātu ticību policijai

8. maijā skolēni, sadzirdot televīzijā Ministru kabineta nolemto, ka tiek atcelti pulcēšanās ierobežojumi, ka var vairāk pulcēties, nolēma iziet ārā pastaigāties. Arī sporta skolotāja vairākkārt bija lūgusi skolēniem filmēt un fotografēt sporta nodarbības ārā, ko iekšā nevar veikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Rīgas pašvaldības policijas ekipāža nogriezās no Jāņa Endzelīna ielas un no mugurpuses tuvojās trim jauniešiem, kuri pastaigājās pa nomaļo ielu. Policijas busiņš pabrauca puišiem garām, apstājās un uzreiz aizturēja nepilngadīgos skolēnus.

Mudīte stāsta, ka skolēni gāja pa ceļa kreiso brauktuves daļu, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. “Un tad viņus apdzina, viņiem tika bloķēts ceļš. Policijas darbinieki, izkāpjot ārā, viņiem izteica, nevis mutvārdu aizrādījumu vai arī skaļruņos, kas arī būtu pieticis, ka, puiši, izretinieties, jūs neesiet ievērojuši distanci, bet momentāni tika noformēts protokols.”

saruna no aizturēšanas

Policists: Kāpēc neievērojāt Ministru kabineta rīkojumu par distancēšanos? Ko?

Skolēns: Mēs ejam, pastaigājāmies.

Policists: Un? Pastaigājāties?

Skolēns: Jā!

Policists: Kāpēc neievērojāt? Jūs labi redzējāt, ka policija brauca nopakaļ.

Skolēns: Jā, redzējām.

Policists: Kas, grūti bija? Man jau likās, ka jūs tūliņ paiesiet malā, bet – nepagāja. Tas notiek tā. Vajag taču kaut drusciņ apzinīgākiem būt.

Skolēns: Nu, dažreiz gadās aizmirst.

Lai arī pulcēšanas atvieglojumi stājās spēkā vien dažas dienas (13. maijā) pēc pusaudžu sodīšanas, vecāki tik un tā ir neizpratnē par policijas bargo rīcību.

“Ņemot vērā, ka, pirmkārt, policijas teiktais, ja jūs būtu izretinājušies – viens būtu vienā pusē un divi – otrā, tad mēs noteikti jums klāt neietu. Tā ir, es uzskatu, klaja ņirgāšanās, jo bērni tajā brīdī absolūti tajā brīdī nesaprata, par ko ir lietas būtība,” turpina sodītā puiša māte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ņemot vērā, ka jaunieši ir viena no tām sabiedrības grupām, kas ļoti bieži neievēro šos te ierobežojumus, tad šajā gadījumā acīmredzot inspektori nolēma, ka būs lietderīgi uzsākt šo te administratīvā pārkāpuma lietvedība. Taču jāsaka, ka tas nenozīmē to, ka jaunieši jau ir atzīti par vainīgiem attiecīgajā pārkāpumā.

Mudīte tagad satraucas par protokolu, kas nu varot atstāt iespaidu uz bērna nākotnes perspektīvām. Pat ja pēc izvērtēšanas pārkāpums netiks atsaukts, Valsts policija gan akcentē, ka šajā situācijā nekas kritisks neesot noticis.

Olga Podžuna
Valsts policijas pārstāve

Nu šeit ir jāsaprot, ka jēdziens sodāmība pats par sevi tas nav sods, tās ir soda sekas. Protams, kriminālpārkāpumi atstāj ļoti lielu iespaidu uz cilvēka dzīvi, piemēram, tas vēlāk var ietekmēt nopietnu amatu ieņemšanu. Runājot par administratīvajiem pārkāpumiem, ja gada laikā bērns vai jaunietis nesastrādā vēl kādu pārkāpumu vai nesaņem sodu, tad viņam dzēšas šis te pārkāpums.

Administratīvais pārkāpums gan tik un tā paliks personas soda reģistrā un atstās nelielu traipu uz baltā krekla.

Ņemot vērā, ka tuvojas skolēnu vasaras brīvlaiks, likumsargi arī gatavojas rūpīgāk uzmanīt nepilngadīgos. Visbiežāk fiksēto pārkāpumu vidū ir cigarešu lietošanas aizliegumu neievērošana, alkohola un citu apreibinošo vielu lietošana, kā arī sīkais huligānisms.

Likumsargi aicina vecākus vēlreiz un vēlreiz atgādināt bērniem par drošību ārpus mājas, lai nekas neizbojātu vasaras baudīšanu.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas