tv3.lv

Rabarberhito – “Kandžas laboratorijas” kokteilis vēlēšanu nakts ballītei! Ērgļu puses Feldbergi pildīs pilsoņa pienākumu, aicina sagaidīt rezultātus jestri

2021. gada 31. maijā 19:34

Feldbergu ģimene no Ērgļu puses ir apņēmības pārpilni pildīt pilsoņa pienākumu – nobalsot pašvaldību vēlēšanās. Saime jau bija ieņēmusi “zemo startu”, lai 5. jūnijā dotos uz vēlēšanu iecirkni, bet Satversmes tiesa ar spriedumu pagājušonedēļ lēma, ka jaunizveidotajā Madonas novadā tomēr ieviešamas korekcijas (jāpievieno arī līdzšinējais Varakļānu novads). Līdz ar to vēlēšanas Madonas novadā tiek atliktas uz rudeni. Feldbergi tajās noteikti piedalīsies, aicina nebūt kūtriem arī citus pilsoņus.

Mārcis un Ilze Feldbergi, divu bērnu vecāki, gadiem “melnām mutēm” raujas lauku tūrisma nozarē. Ērgļu pusē spēkiem iekopuši milzu saimniecību, kurā ciemiņus cienā ar pašdarinātiem dzērieniem no dažnedažādām dabas veltēm “Kandžas laboratorijā”, piedāvā izkalt rotas, pastaigāties pa meža taku, rīkot ballītes un atpūsties mierpilni.

Piedalīšanās vēlēšanās ir pilsoņa pienākums, uzsver Feldbergi.

Mārcis un Ilze Feldbergi

Pašvaldību vēlēšanas skar tevi konkrēti. Tāpēc iesaku visiem doties, piedalīties. Mēs vienmēr esam izmantojuši izteikt savu viedokli. Bērni ļoti skatās, kā vecāki rīkojas. Ja vecāki mājās teiks, – ai, neiesim, tas tāpat neko nemainīs, tas tad viņos būs iepotēts!

Mārcis īpašumu Ērgļu pusē iegādājās tūkstošgades sākumā. Viņš šurp “atbēga” no Rīgas, kur reiz strādāja par frizieri ar garu pierakstu, vadīja jauniešu televīzijas raidījumu. Mārcis stāsta, ka Rīgas dunā nespēja rast mieru.

Feldbergi īpašumu vērienīgi uzposuši saviem spēkiem. Pēc vēlēšanām, kad līdzšinējo Ērgļu novadu pievienos Madonas novadam, cer, ka sadarbība ar pašvaldību, lai rosīties lauku tūrisma nozarē būtu vieglāk, būs produktīvāka.

Mārcis Feldbergs

Kad sāc izjust konkurenci, gribi vairāk izjust atbalstu, vairāk piedalīties izstādēs, tāpat gribi, lai tevi vairāk kaut kur palobē. Esmu novērojis, ka lieliem novadiem ar lielāku rocību var to atļauties vairāk. Iespējams, lielajā novadā jutīšos daudz labāk. Protams, tas nozīmē arī to, ka man sevi būs daudz vairāk jāpierāda. Jāpierāda, ka varu, izdaru, tāpēc man nedaudz vajadzīgs atbalsts.

Nemitīgi rosoties, Feldbergiem nav atlicis laika izzināt paņēmienus, kā labāk piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu savas uzņēmējdarbības attīstībai. Šāds atbalsts lauku tūrisma nozarē ir ļoti nepieciešams, turklāt ne vien pašu, bet arī pašvaldības labumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārcis un Ilze Feldbergi

Ceru, ka lielākā novadā būs lielāka iekšējā konkurence, kas paredz arī pašvaldības speciālistu izaugsmi. Ceru, ka viņi būs labākie no labākajiem! Citādi nereti ir tā, ka nav, kam pavaicāt padomu. Ja pats nezini risinājumu, tā arī apstājies. Ērgļu novadā allaž pietrūcis kāds cilvēks, kurš palīdz sagatavot projektus, uzrunā uzņēmējus, prasot, kas mums būtu vajadzīgs. Vajadzīgs cilvēks, kurš pārzina lauku, zina, kādi fondi ir vaļā, zina, kādas iespējas tikt pie finansējuma. Līdz šim, kad gāju ar kādu priekšlikumu vai ideju, tiku uztverts, kā tāds, kurš atnācis un kaut ko grib mācīt.

Nesaņemot vajadzīgo atbalstu no domniekiem, Mārcis pats vēlējies ietekmēt politiskos procesus – divas reizes kandidējis pašvaldību vēlēšanās, tomēr abas reizes viņa politiskās ambīcijas un redzējumu pašvaldības attīstībai vēlētāji nesaprata, tāpēc deputāta krēslā neiesēdināja.

Ar cerībām uz gaišāku nākotni Mārcis un viņa sieva Ilze tur gatavībā pases, lai steigtu uz vēlēšanu iecirkni, kad Madonas novadā tāda iespēja tiks dota.

Mārcis uzsver, ka vēlēšanas var pārvērst par svētkiem ar gardiem ēdieniem un dzērieniem. Būdams kaislīgs un prasmīgs grādīgo dzērienu meistarotājs (protams, ievērojot likumu), viņš raidījumam “Bez Tabu” un tā skatītājiem piedāvā gardi atspirdzinošu kokteili no pašdarināta vīna. Atbilstoši vēlēšanu noskaņām “Bez Tabu” komanda un Mārcis tam piemeklē skanīgu nosaukumu – “Lielo cerību stiprasi”. “Kandžas laboratorijas” saimnieks uzskata, ka šāds dzēriens būs ļoti piemērots vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas ballītē. Dzēriena recepti noskaidro, noskatoties sižetu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm