tv3.lv

“Raudāt gribas! Kad tas viss atjaunosies?!” Koku zāģēšana mežā sāpina Dārziņu iedzīvotājus

“Kad redzam meža izciršanu, pārņem šausmas! Raudāt gribas!” tā Rīgas Dārziņu apkaimes iedzīvotāja par novēroto apkaimes mežā. Daudzi Dārziņos dzīvojošie uzskata, ka mežs tiek iznīcināts.

2019. gada 28. martā 8:45

Rosību mežā Dārziņu iedzīvotāji saklausīja naktī. Noskaidrojuši, ka mežā iebraukusi smagā tehnika un tumsas aizsegā izcērt kokus, bijuši šausmās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tatjana
Dārziņu iedzīvotāja

Mēs tepat dzīvojam, mežā pastaigājamies. Tas ir mūsu mežs. Kad redzam ko tādu [meža izciršanu], tas ir šausmīgi! Raudāt gribas, kad dzirdam tās lūstošo koku skaņas. Tie taču ir labi koki. Kad šis viss atjaunosies? Te aug kadiķi, te izbraukā ar traktoriem. Tas ir šausmīgi!

“Kad pirms trim dienām ieraudzīju, ka naktī uzsāka koku zāģēšanu, krakšķēja un brakšķēja, traktors “iet pa gaisu”, tas bija šokšovs!” sašutusi arī Dārziņu iedzīvotāja Valtra.

Arī “Bez Tabu” komanda mežā ierauga koku izcirtējus, nogāztas priedes un izbraukātus ceļus.

“Es te esmu piedzimis un uzaudzis. Tas mežs tagad ir izkropļots. Zināju katru taciņu. Te bija klusums, mierīga klusa zona. Tagad Dārziņi vairs nav klusie Dārziņi. Cauri šoseja spīd!” neizpratnē arī iedzīvotājs Gints.

Notiekošais mežā ir kopšanas, retināšanas darbi, kas notiek 44 hektāru platībā, informē mežu apsaimniekošanas SIA “Rīgas meži” pārstāvis Jānis Ģērmanis.

Jānis Ģērmanis
SIA “Rīgas meži” pārstāvis

Ļoti ilgus gadus Rīgas pilsētas teritorijā nekas nav darīts mežos, tomēr meži ir jākopj regulāri, lai koki neizstīdzētu, jāglābj pret dažādiem ārējiem faktoriem. Jāaizvāc sakaltušie, slimie koki, jāatbrīvo vieta, kur augt citiem kokiem. Priedes var augt vairākus simtus gadu, mums tām ir jāpalīdz ar savām zināšanām un rīcību. Mežā strādā profesionāļi, kuri zina, kādus kokus jāgāž. Strādniekiem sastādīti uzdevumi, kuros aprakstīts, kādā biezībā koki jāatstāj. Attiecīgi vienlaidus visā platībā teritoriju izretina. Noteikts, ka sākotnēji jāattīra atpalikušie, bojātie koki. Tikai pēc tam, ja nepieciešams pēc noteiktās biezības, var zāģēt lielākus kokus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgi kā citviet, arī Dārziņu apkaimē tīrīšana ārstē mežu, stāsta “Rīgas mežu pārstāvis” Ģērmanis.

“Ir pietiekami daudz pazīmju, kas liecina, kuri koki nav veseli, kuri ir apdraudēti. Priedes apdraud lapu koki. Darbi pilsētas mežos ir nepieciešami, lai saglabātu priedes daudzām paaudzēm. No stumbru viedokļa, protams, mežs paliek plikāks, bet no vainagu viedokļa situācija izlīdzināsies tuvāko piecu gadu laikā. Palikušie koki veidos lielākus vainagus. Arī šajā [Dārziņu] mežā tas ir viens no mērķiem – atlikušajiem kokiem ir iespēja izplesties, veidot lielāku vainagu, būt stiprākiem,” stāsta Ģērmanis.

Tāpat Ģērmanis stāsta, ka iedzīvotāji par darbiem iepriekš informēti sociālajos medijos, “Rīgas mežu” mājaslapā, kā arī vairākas nedēļas pirms darbu uzsākšanas Dārziņos tika izvietots informatīvs plakāts, kas vēsta, kas tiks darīts mežā. Ģērmanis arī piebilst, ka savulaik Dārziņu iedzīvotāju biedrība vērsusies pašvaldībā ar lūgumu sakopt mežu. Tāpēc “Rīgas meži” šo mežu iekļāvusi meža apsaimniekošanas plānā. Vēlāk veikta sabiedriskā apspriešana. “Apkopojām viedokļus un ierosinājumus, pēc kā Rīgas pašvaldībā darbi tika apstiprināti, nu mēs tos veicam,” piebilst Ģērmanis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm