tv3.lv

Režisors Andris Gauja atklāj jaunās kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” aizkulises

Jau šo trešdien, 9. oktobrī, kinoteātrī “Kino Citadele” notiks režisora Andra Gaujas kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” pirmizrāde. Iespējams, šī būs krāsainākā filma Latvijas kinematogrāfijas vēsturē.

2019. gada 8. oktobrī 20:20

Latvijā ir aktuāla laulātu pāru šķiršanās problēma – aptuveni puse pāru izšķiras. Par šo tēmu tapusi režisora Andra Gaujas spēlfilma. Režisors galvenās lomas uzticējis trim pieredzes bagātiem aktieriem, kas nominēti nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. Harismātiskais mūzikas producents Ralfs Dambergs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita (Dārta Stepanova). Interesanti, ka aktrise Elza Gauja, kuras varonei filmā ir romāns ar Ralfu, ir režisora Andra Gaujas sieva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ralfam, kura lomā iejuties Andris Keišs, ir svarīgi pierādīt, ka arī pusmūžā viņš ir spējīgs un varošs vīrietis ar lielo burtu. Lai iemūžinātu skaistos vasaras saulrietus un saullēktus, gandrīz visa kaisles drāma ir filmēta naktsmaiņās.

Aizkulišu fakts, divi masu skatu dalībnieki nakts filmēšanas laikā tā aizrāvušies, ka pēc tam kļuvuši par vīru un sievu. Filma tapusi piecu gadu garumā. Filmas vajadzībām  uzbūvēti divi daudzstāvu kino paviljoni. Viens imitē piecstāvīgu vējdzirnavu interjeru ziemā, bet otrs ir iespaidīga dzīvojamā māja vasarā. Āraišu vējdzirnavu spārnu izgaismošanai tika izmantots gandrīz puskilometru garš LED lampiņu apgaismojums.

Filmā jau ceturto reizi kopā strādājuši režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs. Aktierkino viņi debitēja 2014. gadā ar filmu “Izlaiduma gads”, bet pirms tam bija zināmi kā dokumentālo filmu “Viktors” (2009) un “Ģimenes lietas” (2010) autori. Filmas “Nekas mūs neapturēs” scenārists, režisors un producents ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, tērpu māksliniece Līga Krāsone, montāža Andris Gauja, Tambet Tasuja, komponisti Andris Gauja, Gatis Ziema.

Spēlfilmas pirmizrāde notiks trešdien Rīgā, bet uzreiz pēc tam arī citviet Latvijā, tostarp četrās lielākajās koncertzālēs, Liepājā, Ventspilī, Cēsīs, Rēzeknē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm