“Rīgas cirks” apmeklētājiem ļauj ielūkoties savās aizkulisēs un atklāj agrākos noslēpumus!

Plānots, ka pēc dažiem gadiem “Rīgas cirka” ēka pārtaps līdz nepazīšanai, jo notiks vēsturiskās ēkas atjaunošana. Raidījums “Bez Tabu” dodas noskaidrot, kas šodien notiek “Rīgas cirkā” un vai joprojām skatāmas izrādes?

2019. gada 5. decembrī 20:10

“Rīgas cirks” ļauj apmeklētājiem ielūkoties savās aizkulisēs un atklāj agrākos noslēpumus. Cirka telpās joprojām notiek darbība, un arī izrādes nav mirušas. Vairākas reizes mēnesī ir skatāma izrāde-ekskursija “Brīnuma skartie”. Tā ir skatītājus iekļaujoša izrāde, kas notiek audiogida vadībā. To radījusi jauno teātra mākslinieku trupa “Kvadrafons” kopā ar “Rīgas cirku”. Šajā izrādē pats cirka nams stāsta savu dzīvesstāstu, atraktīvā veidā iepazīstinot ar  notikumiem un cilvēkiem 130 gadus garajā ēkas mūžā. Izrādes apmeklētājiem ļauts ieskatīties noslēpumos un dažādajās telpās aiz priekškara, kur tiek gatavoti brīnumi manēžai. Visdažādākās sajūtas tiek iepazītas un izdzīvotas spraigajā ekspedīcijā. Ir iespēja ielūkoties bijušajā ziloņu mājā, klaunu ģērbtuvē, zirgu stallī un ar gaismošanas iekārtu no gaismotāja būdas nošaut 12 zaķus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziemassvētku laikā, 26. un 27. decembrī, būs iespēja vērot arī Kanādas cirka izrādi “Machine de cirque”. Tā gan notiks nevis “Rīgas cirka” ēkā, bet gan VEF kultūras pilī. Izrāde ir ieguvusi milzu popularitāti visā pasaulē.

“Machine de cirque” ir jautrs stāsts par to, kā pieci puiši būvē brīnummašīnu, lai nokļūtu atpakaļ civilizācijā. Viņi to dara, izteiksmīgi žonglējot, kūleņojot gaisā, vizinoties uz vienriteņiem un spēlējot mūzikas instrumentus. Mākslinieki meistarīgi pārsteidz ar ķermeņu veiklību, žonglēšanas prasmēm un spēju noturēt skatītāju uzmanību.

Pirmā izrāde “Rīgas cirka” arēnā notika pirms 131 gada  – 1888. gada decembra beigās. “Rīgas cirka” ēka ir viena no Eiropā vecākajām cirka ēkām un vienīgā cirka ēka Baltijas valstīs, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Ēka ir būvēta 1888. gadā pēc arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa projekta. Būvniecības pasūtītājs bija tālaika slavenais cirka mākslinieks, zirgu dresētājs un uzņēmējs Alberts Salamoniskis. Viņš bija darbojies kā cirka direktors un dibinātājs arī citas pilsētās – Berlīnē, Maskavā un Odesā.  Tai ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss. Ēkas simbols un galvenais elements ir kupols, kura konstrukcija – tāpat kā skatītāju zāles balsti – ir izgatavota no dzelzceļa sliedēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm