tv3.lv

Rīgas pilī organizē ekskursiju īpašiem cilvēkiem

Pie Rīgas pils vārtiem viens pēc otra ieradās ”Latvijas Lepnuma” pagājušā gada balvas saņēmēji, drīz tiem pievienojās arī ceremonijas vadītājs Arnis Krauze. Šīs dienas tikšanās galvenais mērķis – parāda atdošana.

Tradicionāli ”Latvijas Lepnuma” balvas saņēmējiem tiek nodrošināta kopīga ekskursija un pusdienas, taču pērn plānus izjauca dažādi Covid-19 ierobežojumi.

Prezidenta kancelejas darbinieces pavadībā viesiem dota iespēja ielūkoties samērā nesen izremontētajās pils telpās. Lielākā laureātu daļa Rīgas pilī viesojas pirmo reizi, pusotras stundas laikā ļauts ielūkoties daudzās pils zālēs.

Kristiāns balvu ieguva nominācijā ”Jaunietis”. Latviešu valodas skolotājs un pulciņu vadītājs atklāj, ka savulaik, “Bez Tabu”, iedvesmots sācis pētīt savu ciltskoku un nu to māca saviem audzēkņiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem. Sešu mēnešu laikā kopš “Latvijas Lepnuma” balvas iegūšanas, Kristiānam izdevies atrast radniecību ar prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vīra radiem.

Kristiāns Jakubovskis
nominācijas ”Jaunietis” ieguvējs

Paskatījos, ka Vairs Vīķes-Freibergas vīrs cēlies no Jelgavas puses. Roku, roku un jā! Esam radinieki. Kopējais sencis dzimis 1790. gados. Viņš sanāk manas vecvecmammas trešās pakāpes brālēns. Ļoti tuvu.

Alvids Pupšis Ezerē māca bērniem mīlēt dabu. Vīrietis godīgi atzīst, ka pēc balvas saņemšanas vietējie nelabvēļi sākuši noskaņot pret viņu kā pieaugušos, tā bērnus. Balvas saņēmējs gan nevilcinoties aicina pateikt paldies darītājiem un tomēr pieteikt viņus “Latvijas Lepnumam”.

Alvids Pupšis
nominācijas ”Skolotājs” ieguvējs

Daudz cilvēku, kuri cenšas, darās, nav. Tiem vienmēr vajag paldies pateikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc ekskursijas pilī laureāti aicināti uz svinīgām pusdienām, kur ikviens saņēma koku stādus.

Arnis Krauze
ceremonijas vadītājs

Nemaz tik daudz ”Latvijas Lepnumu” mums nav. Katru gadu šo balvu saņem desmit cilvēku, tātad 15 gados tikai 150 ļaudīm ir šīs īpašās statuetes. Tas ir tāds īpašs cilvēku klubiņš. Iepriekšējā gadā izlasīju visus pieteikumus. No desmit pieteikumiem balvu iegūst viens. Tie, kuri saņem ”Latvijas Lepnuma” balvu, ir labākie no labākajiem.

Pieteikuma anketas atrodamas TV3 mājaslapā. Arī šogad ceremonija tiks translēta 18. novembrī.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm