Rožkalne: Viltus ziņas par Savicka nāvi publicēšana ir ikdienas darba rutīnas kļūda

“Mūžībā devies Juris Savickis.” “Miris ilggadējais “Itera Latvija” un Tenisa savienības prezidents Juris Savickis.” Lūk, šāda sēru vēsts decembrī pāršalca pašmāju medijus, kas vēlāk izrādījās viltus ziņa. Savickis tomēr ir sveiks un vesels.

“Tas gadījums parādīja, ka tāda ikdienas darba rutīna var nospēlēt pret medija reputāciju,” norāda Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Latvijas mediju ētikas padomes locekle Anda Rožkalne.

Profesore veikusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kādos apstākļos šī viltus ziņa tomēr nokļuvusi vairāku mediju mājaslapās un sociālās tīklošanas vietnēs. Un kļūda pavisam elementāra – nepārbaudīta informācija. Viltus ziņas atslēga slēpās pašā deguna priekšā – e-pasta adresē, proti, it kā sēru vēsts sūtīta no “gmail.com”, nevis no uzņēmuma oficiālās adreses.

Šādās reizēs tomēr nepieciešams pārbaudīt, vai informācija patiešām ir patiesa. Un to visu varētu noskaidrot ar viena zvana palīdzību.

Lai arī šādas viltus ziņas medijos publiski nokļūst reti, katra no reizēm raisa pārdomas un arī met ēnu uz mediju.

Jāpiebilst, ka Savickis paziņojumus par nāvi uztvēris samērā mierīgi, izmantojot klasisko frāzi, ka “ziņas par manu nāvi ir priekšlaicīgas”.

“Bez Tabu” sazinājās ar Savicki, kurš atzina, ka notikušo vēlas aizmirst kā ļaunu murgu, paužot cerību, ka šādas nepārbaudītas ziņas nenokļūs mediju dienaskārtībā.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm