“Šāds žests šajā – grūtajā – laikā?!” Rīdzinieks neizpratnē par provokatīvo reklāmu pilsētā

Gaidot Rīgas sabiedrisko transportu vienā no Krišjāņa Valdemāra ielas pieturām, “Bez Tabu” skatītājs Jānis pamanīja, viņaprāt, pārlieku izaicinošu plakātu.

Jānis arī iemūžināja galvaspilsētā pamanīto dokumentālo filmu festivāla reklāmu un jautā: “Vai man vienīgajam šķiet, ka tas izskatās pēc vidējā pirksta žesta? It īpaši šajā – grūtajā – laikā…”.

“Bez Tabu” novēro, ka skatītāja pieminētais plakāts izvietots ne tikai pieturvietās, bet arī uz lielizmēra afišu stendiem, kas sveicina garāmgājējus un automašīnās braucošos cilvēkus. Ja rūpīgi ielūkojas plakāta vizualizācijā, tad patiešām ir saskatāmas vidējā pirksta žesta aprises, ko veido iztītas kinolentes.

Zinot pasaulē plaši izmantoto vidējā pirksta žestu, kas gan paredzēts kā rupjības izpausme, rodas neizpratne, vai tiešām plakāta vēstījums ir tāds, kā to apraksta Jānis. Atbildi lūkojām pie filmu festivāla organizatoriem, tātad – arī plakāta autoriem.

Vitālijs Manskis
filmu festivāla prezidents, kinorežisors

Ziniet, ja mēs gribētu atainot tieši vidējo pirkstu, mēs to tā arī būtu izdarījuši. Bet! Mēs nevēlamies slēpt, ka šo plakātu var uzskatīt kā vidējā pirksta žestu. Ja to uztver kā vidējā pirksta žestu, tad mums jāatzīstas, ka šodien mākslinieks vienmēr var kaut kā izrādīt savu neizpratni, nepiekrist kaut kam, pretoties kaut kam. Jebkurā sabiedrības dzīvē ir ļaunums, ir slimības, kas iegrožo mūsu dzīvi un liedz mums tiesības, brīvību, laimi, atvērtību. Šis žests diemžēl allaž ir bijis aktuāls mūsu dzīvē.

Kinorežisors Manskis iestājoties par uztveres brīvību. Ja kāds arī saskata vidējo pirkstu, tad tas tā arī ir domāts. Ja nesaskata, tad arī viss esot kārtībā. Reklāmas plakāts esot gluži kā festivālā iekļautās filmas – ar savu vēstījumu, ko katrs var uztvert citādāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm