tv3.lv

“Sadzelti visi!” Rīgas biškopju bites piestāj Mudītes baseinā, sadzelts ne viens vien

2021. gada 4. augustā 7:53

Rubrikā “Toreiz un tagad” raidījums “Bez Tabu” atkārtoti viesojas pie rīdzinieces Mudītes, kura pirms gada sūdzējās par kaimiņu bitēm, kas, no privātmājas pagalmā izvietotiem stropiem dodoties vākt nektāru, piestāja Mudītes baseinā, kur sadzēla ne vienu vien, tostarp bērnus, kuri peldējās baseinā.

Pagājušā gada vasarā “Bez Tabu” uzklausīja rīdzinieci, Pārdaugavas iedzīvotāju Mudīti, kura ziņoja par kaimiņu bišu viesošanos viņas īpašumā, kur pašu, draugus un radiniekus, veldzējoties baseinā, vairākkārt sadzēlušas medus sagādnieces. Baseinu bites bija izraudzījušās kā padzeršanās pieturvietu ceļā pēc nektāra. Vairāk par situāciju pirms gada lasi šeit.

“Bez Tabu” viesojoties pie Mudītes šovasar, rīdziniece stāsta, ka miera nav aizvien: glābjoties no svelmes baseinā, arī šogad sadzelts ne viens vien. Jo īpaši Mudīte uztraucas par bērniem, mazbērnu draugiem, kurus arī laipni uzņem savā baseinā, jo nezina, vai kādam no viņiem dzēliens neizpaudīsies alerģiskā reakcijā.

Sarunā ar “Bez Tabu” Mudītes kaimiņiene biškope stāsta, ka viņas bites neesot tās, kas kaitina Mudīti šogad, jo visas lidones esot gājušās bojā. Biškope norāda, ka apkaimē esot vēl kāds cits bišu draugs, kurš pagalmā izlicis daudzus stropus. Rīgas biškope neizslēdz, ka viņas bites kāds noindējis, jo sagādātajā medū bijusi jaušama medikamentu garša.

Noskatoties sižetu, noskaidro, kādas sekas var būt pēc bites dzēliena, ja cilvēkam ir alerģija. Tāpat “Bez Tabu” uzklausīja citu Rīgas urbāno biškopi, uzņēmēju Valdi Janovu, kurš daudzus stropus izvietojis uz savas viesnīcas jumta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm