tv3.lv

“Kā sanāca, tā sanāca!” Par novada naudu Kuldīgas pašvaldības policijas darbiniecei nopirktas kurpītes un zābaki

2021. gada 17. maijā 19:50

Mokasīni un sporta apavi, augstpapēžu kurpes un zābaki, tad vēl arī apģērbs medībām. Izrādās, tas viss ir saraksts no lietām, kas nepieciešamas Kuldīgas novada pašvaldības policijai. Un kuldīdznieki uzskata, ka vietējie likumsargi izmanto pašvaldības maciņu, lai apmierinātu savas vēlmes.

Informācija par negodprātīgo rīcību, kas notikusi ar Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieka Kaspara Šabāna svētību, sasniedz arī sociālos tīklos. Un rodas vēl vairāk jautājumu, kāpēc policijai nepieciešams, piemēram, augstpapēžu laiviņas un augstpapēžu zābaki. Neviļus arī uzvirmo jautājums, vai tiešām vietējie kārtības sargi nolēmusi radikāli mainīt dienestam nepieciešamo ekipējumu?

Ziņa par veiktajiem darījumiem un arī sagādātajām lietām pašvaldības policijas darbiniekiem sasniedz arī Kuldīgas novada pašvaldības domi, kas atrodas vien aptuveni 20 metru attālumā no pašvaldības policijas ēkas. Atklājas, ka pārkāpums gana nopietns – uzsākts pat audits.

Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska norāda, ka auditā tika vērtētas divas lietas – iepirkums saistībā ar apaviem un apģērbu, kā arī dienesta autotransporta izmantošana.

Pašu veidotajā un uzraudzītajā, un nupat arī sīki izpētītajā policijas saimniecībā pašvaldības speciālisti atklāja, ka dienesta automašīnas nebūt vienmēr izmantotas tiešo pienākumu veikšanai. Nebūšanas atklātas arī ar iegādāto lietu atbilstību.

Kristīne Duļbinska
Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve

Izanalizējot visus datus, tika konstatēts, ka vienam darbiniekam, kura funkcijas neatbilst likumam “Par policiju” noteiktajam, ir iegādāti apavu pāri. Un tika aprēķināts, par kādu summu. Un šī summa ir atmaksāta pašvaldībai.

Duļbinska gan neatklāj precīzu summu un nekorektās preces, jo audita materiāls esot ierobežotas pieejamības informācija. Līdz ar to “Bez Tabu” dodas pie galvenā vaininieka – pašvaldības policijas priekšnieka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Šabāns
Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks

Jā, diemžēl man jāsaka, ka esmu vadītājs neilgu laiku un neesmu kontrolējis līdz galam, ko man varbūt vajadzēja kontrolēt. Un līdz ar to sanāca tā, kā sanāca. Nevajadzēja viņai iegādāties [apavus], un līdz ar to tā kļūda ir novērsta, un nauda ir atmaksāta.

Pašvaldības budžetā esot atmaksāti teju 200 eiro par liekajiem apaviem. Par pašvaldības līdzekļiem drīkstot iegādāties apavus tikai policistiem, nevis administratīvajiem darbiniekiem. Runājot par medībām paredzētajām drēbēm, Šabāns pārkāpumus noliedz pilnībā.

Kaspars Šabāns
Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks

Mums Kuldīgas pašvaldības policijā ir licencēto makšķerēšanas zona, kur mēs regulāri braucam un kontrolējam. Bet, tiklīdz mēs braucam ar kvadricikliem, no laivām, tad ir inspektori, kuriem ir šīs medību formas, protams, un viņi tās izmanto.

Šabānam dome izteikusi rājienu, kā arī nosūtījusi uz iestāžu vadības mācībām. Bet pašvaldības policijas priekšnieks sola laboties un turpmāk rūpīgāk izvērtēt, kādas kurpītes nepieciešamas sev un kolēģiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm