tv3.lv

“Saņēmos un sāku iet!” Jūrtaka – maršruts piedzīvojumu meklētājiem un arī brīvdienu baudītājiem

2021. gada 30. aprīlī 18:18

Ierodoties Baltijas jūras piekrastē, “Bez Tabu” sasniedz Ziemupes ciemu, kas atrodas aptuveni 20 kilometru attālumā no Liepājas karostas. Abas pieminētās vietas ir iekļautas Jūrtakas jeb pārgājienu maršruta kartē.

Kurzemes plānošanas reģiona pārstāve Aija Neilande norāda, ka vēl pirms Jūrtakas projekta cilvēkiem labpatikās mērot īsākas un arī garākas – daudzdienu – distances. Tomēr ar Jūrtakas projekta palīdzību izdevies izveidot un apkopot atpūtniekiem, tūristiem un piedzīvojumu meklētājiem kvalitatīvu un noderīgu informāciju, kas tikai un vienīgi atvieglo plānošanu.

Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa. Latvijā ir teju 600 kilometru garš posms. Viens no sākuma punktiem ir Nidā pie Lietuvas robežas. Jūras krastā pie Ziemupes sastopam Sabīni no Aizkraukles, kura tieši pirms dažām dienām vienatnē uzsāka savu piedzīvojumu, turklāt pārgājiena laikā svinot savu dzimšanas dienu.

Jūrtaka ir ne tikai ainaviski brīnišķīgs maršruts. Tas esot arī ieguvums gan tūristiem, gan piejūras pilsētu un ciemu iedzīvotājiem. Daina un Daiga rosās vienā no atpūtas mītnēm Ziemupē. Čaklās ziemupietes atklāj, ka darba jūras krastā netrūkst.

Ziemupes ciems ir tikai viens no Jūrtakas pieturas punktiem, tādu ir vairāki desmiti. Un visu nepieciešamo informāciju iespējams atrast “jurtaka.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm