tv3.lv

”Saprati b*eģ?” Bijušais kriminālpolicists draud izrēķināties ar resocializācijas centra vadītāju

2021. gada 7. janvārī 19:10

Konflikts notika darba dienas vakarā Jelgavas novadā uz kāda meža ceļa. Resocializācijas centra ”Lediņi” vadītājs Dāvids tikai pēdējā brīdī pamanīja priekšā braucošo velosipēdu, kam aizmugurē bija piestiprināta ķerra. Tajā sēdēja riteņbraucēja meita.

Dāvids norāda, ka ne ķerra, ne velosipēds nebija aprīkots ar atstarojošiem elementiem. Tikai zibenīgas reakcijas dēļ vīrieša vadītā automašīna nenotrieca tumsā neredzamo meitenīti un viņas tēvu. Pēc automašīnas apturēšanas Dāvids un līdzbraucējs izkāpuši no spēkrata un piesteigušies pie riteņbraucēja.

Tajā brīdī saruna bijusi augstos toņos, taču, kā norāda Dāvids, fizisks kontakts neesot bijis. Riteņbraucējs neesot vēlējies ieklausīties tajā, ka tumsā viņš ir neredzams, tā vietā turpinājis uzsvērt, ka ir iegaumējis mašīnas numuru.

Vīrieši iekāpuši automašīnā un devušies uz netālu esošo resocializācijas centru, kur uzturas pirms termiņa atbrīvoti smagus noziegumus veikuši noziedznieki. Dāvids dod viņiem pajumti un darbu, palīdzot uzsākt jaunu dzīvi. Pēc aptuveni pusstundas centrā ieradās uz ceļa sastaptais vīrietis, kuru Dāvids ieaicināja iekštelpās.

Tur notiekošo epizodiski filmējis kāds resocializācijas centra iemītnieks.

Saruna starp Dāvidu riteņbraucēju Juri

Juris: Man po*uj.

Dāvids: Tu esi ienācis manās mājās, nedari tā.

Juris: Tu mani tikko uzaicināji, b*eģ.

Dāvids: Es Tevi uzaicināju, lai Tu nomierinātos…

Juris: Kas tā par hu*ņu? Kāpēc mans bērns raud tevis dēļ b*eģ? Kas par hu*ņu? Tu tagad izdomāji, ka esi tas sodītājs?

Dāvids: Nē, es tev vienkārši pateicu, ka tu varēji iekļūt grāvī.

Juris: Vienkārši pateici, b*eģ? Vai na*uj bļ*eģ sāki dirst virsū na*uj? Tu zini, kam tu dirs virsū b*eģ?

Dāvids: Nē. Kas tu tāds esi?

Juris: Tad sākumā noskaidro, b*eģ!

Video redzamais agresīvais vīrietis ir Juris Antāns. Amatpersonas deklarācija liecina, ka viņš un abi viņa brāļi bijuši ilggadēji policisti. Pēc astoņiem policijā pavadītiem gadiem Antāns strādājis arī Olaines cietumā, pēc tam par pašvaldības policistu Babītē un pērn astoņus mēnešus bijis karavīrs bruņotajos spēkos.

Vairākos uzfilmētajos video redzams, ka Juris Antāns bļauj uz Dāvidu, vairākkārt atvēzējas, kā arī fiziski aizskar centra vadītāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” Antānu sastop pie viņa mājas, turpat teritorijā var redzēt arī ķerru. Dāvids apstiprina, ka tā ir tā pati ķerra, kas nakts melnumā tika vilkta ar velosipēdu bez jebkādiem atstarojošiem elementiem, tomēr Juris Antāns to noliedz.

Viņš atzīst, ka ar velosipēdu braucis uz Jelgavu pēc saldumiem, līdzi esot bijusi meita, taču viņa esot sēdējusi specializētā bērnu pārvadāšanas piekabītē, kurai esot atstarotāji. Antāns gan minēto piekabīti atsakās uzrādīt raidījuma “Bez Tabu” komandai.

Juris Antāns
Ilggadējs policists

Es arī esmu vērsies policijā ar iesniegumu. Dāvids iespēra pa piekabi, kur sēdēja mans bērns. Viņa trīs dienas raudāja. Man jums nekas nav jāpaskaidro? Kāpēc man tas būtu jādara?

Sākotnēji Antāns noliedz, ka būtu atradies resocializācijas centra telpās, kā arī to, ka fiziski būtu aizskāris Dāvidu. Tikai pēc video fragmentu demonstrēšanas Antāna atmiņa uzlabojas.

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa vadītāja Tatjana Flandere norāda, ka ir ierosināta administratīvā lietvedība. Ja tiks konstatēts pārkāpums Antāna rīcībā, tad viņam netikšot piespriests maigāks sods tādēļ, ka ir izbijis policists.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm