Saules meita un Siļķe kažokā! Uzzini, kā tapušas divas no kopumā divpadsmit šova “Balss maskā” maskām

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

5 komentāri
Saules meita un Siļķe kažokā! Uzzini, kā tapušas divas no kopumā divpadsmit šova “Balss maskā” maskām
EKRĀNUZŅĒMUMS

Jau no 7. marta skatītājiem būs iespēja sekot līdzi šova “Balss maskā” 2. sezonai, kurā iepazīsim divpadsmit jaunas maskas. Katrs dalībnieks uzstāsies sava unikālā tēla maskā, izpildot muzikālu priekšnesumu. Divas no slavenībām slēpsies zem maskām, kuras tapušas Latvijā.

No idejas uz papīra līdz precīzai īstenošanai dzīvē Latvijas Nacionālā teātra telpās tapušas divas no kopumā divpadsmit šova maskām – Saules meita un Siļķe kažokā. “Kad skices ir gatavas, tad mēs tiekamies ar cilvēku, kas šo masku valkās! Gribējās, lai ir latviski, un tā arī sanāca – tā ir Saules meita no tautasdziesmām un Siļķe kažokā,” stāsta kostīmu māksliniece Astra.

Pārējie desmit tērpi uz Latviju atceļojuši no kolēģiem Igaunijā, tādējādi, spilgtajām maskām dodot iespēju turpināt savu dzīvi un priecēt šova skatītājus pie mums! Šova “Balss maskā” producente Ilze Jansone stāsta, ka tā ir arī resursu prātīgāka izmantošana, jo kostīmi pēc šova ieraksta netiek izmantoti, tāpēc priecājas, ka tie var turpināt savu dzīvi Latvijā.

Ilze Jansone
šova producente

Arī slavenības, kas šogad piedalās šovā, labāk saprot, kā ir jāpiedalās un kas no viņiem tiek gaidīts. Šogad mums būs arī citādāki, krāšņāki un varbūt nedaudz sarežģītāki pavedienu video. Tās būtībā būs īsas multfilmas par katru no tēliem.

Vidēji viena maska top mēnesi – pandēmijas laikā tērpu izgatavošanas process ir izaicinošs, jo materiālus iegādāties ir grūtāk un to piegādes laiks bijis ilgāks. Saules meitas kleitas audums pasūtīts no Vācijas, taču, piemēram, Siļķes maska ir izgatavota no materiāla, kuru parasti izmanto kā paliktni zem trenažiera.

Maskas minēt turpinās detektīvu komanda – Samanta Tīna, Baiba Sipeniece-Gavare, Jānis Šipkēvics un Jānis Krīvēns. Savukārt šova vadītāja pienākumus turpinās pildīt Mārtiņš Spuris. Jaunajai šova sezonai varēs sekot līdzi ik svētdienas vakaru pulksten astoņos vakarā jau no 7. marta!

5 komentāri