Sirsnīgi! 13 gadus vecais Niks jūt līdzi Kazahstānas izlasei: sagaida pie arēnas, gādā prieku

Rīdziniekam Nikam ir 13 gadu. Viņš ir augstas raudzes sportists: divkārtējs Latvijas čempions pludmales volejbolā U-14 vecuma grupā. Jaunais puisis zina, cik ļoti atlētiem svarīgs ir atbalsts, tāpēc arī pats ar to neskopojas. Viņš piekopj ļoti interesantu tradīciju: kad Latvijā notiek kādas starptautiskas sacensības, īpaši atbalsta citas valsts sportistus. Pasaules čempionāta (PČ) hokeja laikā Rīgā Niks jūt līdzi Kazahstānas izlasei. Līdzjutējs ar plašo sirdi ir kā namatēvs Latvijā: demonstrē viesmīlību, rādot, ka viesi šeit ir gaidīti.

“Bez Tabu” ar Niku tikās neilgi pirms Latvijas-Kazahstānas spēles. Viņš bija tērpies Kazahstānas spēcīgākā kluba kreklā, uz kura parakstījušies šīs Centrālāzijas valsts izlases spēlētāji, galvā bija izlases naģene. “Man ļoti patīk atbalstīt citas komandas, šogad īpaši Kazahstānu. Šogad ir forša iespēja atbalstīt Kazahstānas hokejistus!” pauda Niks.

Arī iepriekš starptautisku turnīru laikā Latvijā Niks atbalstījis citu valstu sportistus.

Niks
līdzjutējs ar plašu sirdi

Atbrauc no ārvalstīm, iespējams, labākie [sportisti]. Gribas viņus redzēt, sagaidīt. Lai zina, ka viņiem ir atbalsts šajā valstī! Kad Kazahstānas izlase ieradās Latvijā, viņiem te sākās treniņi. Man mājās bija Kazahstānas krekls. Pajautāju tētim, vai drīkstu doties atbalstīt viņus. Tētis atļāva, es aizgāju. Kazahstānas hokejisti mani uzreiz pamanīja. Pēc treniņa parakstījās uz krekla, uzņēma foto. Viss tā forši!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tērpies kazahu simbolikā, Niks seko izlasei teju ik uz soļa: pirms un pēc treniņiem, spēlēm sagaida pie arēnas. No Kazahstānas spēlētājiem saņēmis siltus sveicienus, atribūtiku un pat hokeja nūju. Tā kā biļetes uz spēlēm ir dārgas, tās Nika ģimenei bija “nepaceļamas”. Tomēr sarūpēt biļetes palīdzēja Kazahstanas un Latvijas Hokeja federācija, kas pamanīja Nika lielisko līdzi jušanu. Niks saka lielu paldies visiem, kuri deva viņam iespēju skatīties spēles klātienē. “Šķiet, esmu bijis uz visām Kazahstānas izlases spēlēm. Atbalstu savu komandu!” priecīgi teica Niks.

FOTO: no Nika personīgā arhīva

Zēns arī iemācījies kazahu fanu hokeja saukļus. Vienu no tiem viņš deklamēja arī “Bez Tabu” komandai. Līdzjutēji no Kazahstānas Niku pieņēmuši savā bariņā. Rīgā ieradies nepilns simts fanu no Kazahstānas. Viņus latvietis raksturo kā citādākus līdzjutējus, atraktīvus, dažbrīd skaļus un ļoti patriotiskus.

Uz Latvijas-Kazahstānas spēli Niks bija ieradies ar mammu Simonu, kura dēlu raksturo kā ļoti apņēmīgu un atvērtu, par ko apbrīno atvasi. Simona ir pārliecināta, ka ar tādu apņēmību, kāda nepiemīt nevienam citam ģimenē, Niks spējīgs sasniegt vēlamos mērķus, tai skaitā sportā. Viņa arī komentēja dēla atvērtību pret ārvalstu sportistiem.

Simona
Nika mamma

Acīmredzot tā ir rakstura īpašība, ka esi atvērts citiem. Piemēram, gribi braukt citur un justies labi, bet gribi, lai jūtas labi arī tie, kuri šeit ierodas. Viņš pats ir teicis: varbūt citu valstu cilvēki gribētu atbraukt, bet nevar finansiālu vai citu apstākļu dēļ, tāpēc šeit būs kāds, kurš komandām ar mazāku fanu skaitu aizpilda tukšumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nika mamma Simona atminējās PČ hokejā Rīgā pirms diviem gadiem, kad tolaik, būdams 11 gadus vecs, dēls arī devās sagaidīt komandas pirms un pēc treniņiem, spēlēm. “Viņu nevarēja noturēt mājās. No agra rīta līdz vēlam vakaram viņš bija prom, tumsā bija jānāk skatīties, kur viņš ir. Bija jārod visādi iemesli, kā atbrīvot viņu no stundām, lai viņš varētu sagaidīt komandas,” ar smaidu atminējās Simona.

Latvijas-Kazahstānas spēlē Niks ciešāk īkšķus turēja par latviešiem, kuri pārliecinoši pārspēja kazahus, tomēr pārdzīvoja arī par kazahiem. Latviešu puiša un citu Kazahstānas izlases fanu atbalsts spārnoja zilās krāsās tērptos hekejistus lielām uzvarām, piemēram, pret spēcīgo Slovākijas izlasi.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm