“Situācija ir sarežģīta, cilvēki – satraukti!” Jaunizveidotas skolas direktora amatam Liepājā virza pilsētas mēra klasesbiedreni

Liepājas Liedaga vidusskola izveidota vien pagājuša gada vasarā, apvienojot divas izglītības iestādes. Skolas darbinieki par domes pilsētas pieņemto lēmumu ne īpaši priecājas. Taču vēl lielākas bažas ir par direktora krēslu. Skolas darbinieki norāda, ka ne viss šajā lietā ir tik tīrs kā izskatās.

Kameru priekšā gan neviens runāt nevēlas, jo baidās par iespējamo darba zaudēšanu, tāpēc uzreiz dodamies pie skolas vadības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valerijs Jepiskoposovs
Liepājas Liedaga vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs

Patiešām situācija ir sarežģīta. Patiešām cilvēki satraukti.

Bez Tabu: Jā, tāpēc jau mēs arī mēģinām ieviest šo skaidrību. Jūs varbūt varētu palīdzēt ieviest šo skaidrību?

Nē, es nevaru palīdzēt. Konkurss bija, es to zinu, mani informēja, ka es neesmu uzvarētājs. Nu, oficiāli viss.

Pie skolas sastopam vairākus iedzīvotājus. Viena no dāmām steigā attrauc, ka zina par jaunā direktora meklējumiem – pilsētā par to runā. Savukārt kādu kundzi satrauc reorganizācijas sekas. “Un dzirdēju, ka skola vairs nav Aleksandra Puškina [vārdā nosaukta]. Kaut gan tā vienmēr bijusi Puškina skola no dibināšanas dienas. Un kas tad ir Liedaga? Kaut kāda piekraste. Kas nu kuram patīk.”

Tikmēr viena no klātienē sastaptajām skolotājām atzīst, ka klimats izglītības iestādē ir nokaitēts. Galvassāpes sarūpē mazākumtautību skolu reorganizācija, apvienojot 12. vidusskolu un Aleksandra Puškina 2. vidusskolu. Domstarpības arī rada direktora amata konkurss, jo par uzvarētāju atzīta pilsētas mēra klasesbiedrene. Pedagogu pusē nu nostājušies vairāku skolēnu vecāki, kuri pat pošas protesta akcijai.

Andrejs
skolēna tēvs

Viena daļa skolas uzskata, ka tā ir viņu skola, kamēr otra daļa tomēr apzinās, ka esam apvienojušies zem viena jumta. Tajā pašā laikā notiek konkurss direktora nomaiņai.

Un negaidīti šajā konkursā uzvar sieviete, kurai pēc mums zināmās informācijas nav nedz pedagoģiskās izglītības, nedz darba pieredzes skolā, kas ir viens no konkursa pamata kritērijiem.

Visu, ko mēs atradām, ka viņa ir lieliska menedžere. Un kā tikšanās laikā mums teica mērs, ka viņai šobrīd nav tās izglītības, tas pašreiz ir procesā, un ka pats galvenais ir, ka viņa esot ambicioza un ļoti laba vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas nekas, ka it kā fundamentāli mēs apvienojam divas bijušas izglītības iestādes, bet mēs nodibinām jaunu iestādi. [..] Kad apvieno un rada kaut ko jaunu, uz konkrēto brīdi reorganizācijas procesā ar ministrijas akceptu tiek iecelts pienākumu izpildītājs. Un pēc normatīvo aktu izpildes ir jāsludina konkurss, lai darbā apstiprinātu tādu īstu un patstāvīgu direktoru,” skaidro Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Komisijas vērtējumā par labāko kandidatūru atzīta Inga Zeide, kura šobrīd vēl strādā Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamentā. Paralēli Zeide studē doktorantūrā Liepājas Universitātē. Potenciālā direktore nenoliedz, ka ir pazīstama ar pilsētas mēru, taču no plašākiem komentāriem atturas, kamēr vēl nav pieņemts domes gala lēmums.

Jānis Vilnītis
Liepājas mērs

Es esmu augstskolā un vidusskolā mācījies ar daudziem. Es domāju, ka tas nevar būt šķērslis kādam ieņemt amatu.

Bez Tabu: Tātad – tas nav interešu konflikts?

Es domāju, ka – nē, jo es pats neesmu piedalījies konkursa komisijā. Kā jau es teicu, mēs savā dzīvē noteikti esam mācījušies ar daudziem cilvēkiem kopā. Un tas noteikti nedrīkst būt šķērslis, lai kāds nepretendētu konkursā un caur konkursu neiegūtu kādu amatu. Konkurss nekad netiek izveidots vienam cilvēkam. Es ļoti ceru, ka tā ir visur. Liepājā tā ir noteikti. Un šajā gadījumā, jo vairāk piedalās, jo lielāka ir izvēle. Un ikvienam ir tiesības uzrunāt jebkuru cilvēku, ko mēs uzskatām, kas der konkursam, un citi tad paši piesakās, kas noticis arī mūsu gadījumā.

Izglītības pārvaldes vadītāja vēl piebilst, ka direktora pienākumu izpildītājam ļaus pabeigt šo mācību gadu šajā amatā. Jaunais direktors darbu sāks uzreiz pēc tam.

Lēmums par jaunā direktora apstiprināšanu amatā tiks pieņemts Liepājas domes sēdē 23. janvārī. Šajā dienā arī notiks minētais protests.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm