tv3.lv

Situācija Ķekavā: lai “iešmauktu” veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

2021. gada 26. novembrī 9:36

Kopš Latvijā ir atcelta mājsēde, iedzīvotājiem atkal ir pieejami vairāki veikali un dažādi pakalpojumi. Tiesa gan, priekšrocības jeb privilēģijas ir pret Covid-19 vakcinētajiem vai cilvēkiem ar pārslimošanas sertifikātiem. Tomēr Ķekavā novērota īpatnēja situācija.

Kristīne

Labdien, “Bez Tabu”! Iesaku pārbaudīt Ķekavā drošības pasākumu izpildi veikalā “Liiba”. Pie vienām durvīm visiem pārbauda sertifikātus, viss kārtībā, bet otrā pusē ir tikai izeja, ko neviens nekontrolē. Ir tā, ka cilvēki sagaida kādu, kurš iet ārā, un ieiet bez pārbaudes. Saprotu, ka darbinieku trūkst, bet tās otras durvis var vienkārši turēt ciet.

“Bez Tabu” arī aizdodas uz Ķekavu, kur atrodas skatītājas pieminētais tirdzniecības cents “Liiba”. Nolemjam doties uz veikalu, lai pārliecinātos, kā šobrīd tiek organizēta apmeklētāju plūsma.

Pēc sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta un personas apliecinoša dokumenta uzrādīšanas iekļūstam tirdzniecības centrā un dodamies uzreiz uz izejas pusi. Tuvojoties automātiskajām durvīm, uzreiz gan pamanām pāri stiklam pārvilktas sarkanas lentes.

Durvis, ko līdz šim apmeklētāji izmantoja izejai no tirdzniecības centra un ko negodprātīgi apmeklētāji izmantoja, lai iekļūtu veikalā. Taču tagad durvis ir pilnībā ciet – nedz iziet, nedz arī iziet.

Tirdzniecības centra ”Liiba” pārstāvis Jānis Dubovskis apstiprina, ka – gan pēc apmeklētāju sniegtās informācijas, gan pēc komentāriem sociālajos tīklos, gan arī pēc pašu novērojumiem – dienu pēc mājsēdes atcelšanas tika pieņemts lēmums tomēr atstāt pieejamu tikai vienu ieeju un izeju.

Vēl viens būtisks iemesls – veikalam šobrīd neesot darbinieku, lai nodrošinātu kontroli pie abām durvīm. Lai arī tirdzniecības centrā vairākās vietās ir izvietoti paziņojumi, ka izeja atrodas turpat, kur ieeja, apmeklētāji spītīgi soļo slēgto durvju virzienā. Jāuzsver, ka gadījumā, ja tirdzniecības centrā notiek avārijas situācija, bloķētās durvis uzreiz tikšot atvērtas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” nolemj apsekot atsevišķus veikalus galvaspilsētā. Arī vienā no “Rimi” veikaliem Pļavniekos novērojam, ka viena no ieejām ir pilnībā bloķēta. Tikmēr cits šā tīkla veikals pārsimts metru attālumā darbojas “sarkanajā režīmā”. Un arī šeit viena no ieejam ir slēgta.

Piemēram, ja pārtikas veikala platība nepārsniedz 1500 kvadrātmetru, tad tas var darboties “sarkanajā režīmā”. Tikmēr “zaļajā režīmā” strādājošajiem veikaliem un tirdzniecības centriem jāveic pastiprināta apmeklētāju kontrole. Kļūdīties nedrīkst. Citādi draud sankcijas.

Krista Andersone
Valsts policijas pārstāve

Laika posmā no 15. novembra policija visā Latvijā veica divas pēkšņās masveida pārbaudes jeb ”zibakcijas” tirdzniecības vietās un kopumā pārbaudīja 907 tirdzniecības vietas, 1928 personas. Likumsargi šajās pārbaudēs deva 164 preventīvus norādījumus un 32 gadījumos uzsāka administratīvos pārkāpuma procesus.

Tāpat papildus ”zibakcijām” likumsargi ikdienas uzraudzības kontrolē pastiprināti veic pārbaudes ne tikai tirdzniecības vietās, bet arī sabiedriskajos transportos, skaistumkopšanas sniegšanas vietās, tūrismu mītnēs un ēdināšanas vietās.

No 15. novembra visā valstī ikdienas pārbaudēs kopumā veiktas 2879 pārbaudes, 78 gadījumos uzsākti administratīva pārkāpuma procesi, 288 gadījumos doti preventīvi norādījumi, divos gadījumos pieņemts lēmums par tirdzniecības vietu slēgšanu.

Pēc Valsts policijas apkopotās informācijas novērojams, ka joprojām visbiežākie pārkāpumi, kuri fiksēti tirdzniecības vietās ir mutes un deguna aizsega nelietošana, tāpat ir fiksēti daži atsevišķi gadījumi, kad tirdzniecības vietās ir konstatēti pārkāpumi, kad darbinieki atrodas darba vietā bez sadarbspējīga sertifikāta vai derīga testēšanas sertifikāta vai antigēnu testa. Saistībā ar iepriekšminētajiem pārkāpumiem visos gadījumos tika uzsākti administratīva pārkāpuma procesi. Divos gadījumos pat pieņemts lēmums par tirdzniecības vietu slēgšanu.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Intars Eglītis uzsver, ka tirdzniecības centriem esot jānozīmē atbildīgā persona, kura organizē epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu. Ja šīs prasības netiekot ievērotas, tad pirmais, pret ko vēršas, ir tieši atbildīgā persona.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm