tv3.lv

“Šoreiz šķita, ka svētki ir arī par mums.” Folkloras kopa “Ķocis” uzmirdz “E‑svētkos”

2021. gada 24. oktobrī 10:12

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa “Ķocis” šogad piedalījušies vairāku video klipu filmēšanā. Šādā un līdzīgā formātā aizrit visa kolektīva radošā sezona, ieskaitot arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kas šogad kļuvuši par E-svētkiem.

Arī Liepājas Bērnu un jauniešu centra “Vaduguns” iekšpagalmā Bez Tabu komandu uzņem ar jestru mūziku un lielu līksmību. Tomēr valda arī neliela rūgtuma piegarša, jo šī ir beidzamā kopāsanākšana pirms tā dēvētā lokdauna.

Tomēr “Ķocis” nebūt nenokar degunu un uzskata, ka E-svētki ir izdevušies. Un lielākais ieguvums esot atstātās digitālās pēdas video formātā.

Solveiga Kūlaine
folkloras kopas “Ķocis” vadītāja

Parasti Dziesmu un deju svētki ir par koriem un par dejotājiem, deju kolektīviem, bet maziem kolektīviem kā, folkloras kopām, vokāliem ansambļiem un vēl daudzas jomas ir tikai ļauts piedalīties ar tādu sekundāru, otršķirīgu. Šogad – šajos E-svētkos – šķita, ka svētki ir arī par mums.

Par spīti dažnedažādajiem ierobežojumiem, “Ķocis” un tā dalībnieki var lepoties ar brangu veikumu E-svētkos – dalība tiešraidēs, dokumentāla filma par kolektīvu, piedalīšanās īpašā “Swedbank” klipa uzņemšanā, kā arī citi pasākumi. Tomēr lielākais, kas pietrūkstot dalībniekiem, kuri izbaudījuši arī pirmspandēmijas svētkus, ir kopāsanākšana ar citiem kolektīviem Latvijā.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki E-versijā nemaz neesot beigušies, jo folkloras kopa gaida pārējos videoklipus, kuros izdevies uzstāties ar saviem priekšnesumiem.

Svētku mājasplapā “nacgavilet.lv” iespējams aplūkot lērumu video no teju visiem Latvijas punktiem, un katrs ir ar savu odziņu. Savukārt lielais dejotāju e-uznāciens televīzijā plānots 6. novembrī. Par visu sīkāk arī turpat “nacgavilet.lv” lapā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm