Spoguļošana – jaunais modes kliedziens? Latviešu psihologi radījuši problēmu atrisināšanas metodi!

Spoguļošanai ar pašu spoguli gan maz kopīga, tā ir pašizaugsmes metode, kas ļauj cilvēkam pašam panākt redzamas pozitīvas pārmaiņas jebkurā dzīves jomā. Tie, kuri apguvuši spoguļošanu, labāk izprot sevi un apkārtējos, prot veiksmīgāk pārvarēt dzīves grūtības, fiziski un emocionāli jūtas labāk un dzīvo vieglāk.

2017. gada 12. jūlijā 19:28

Spoguļošanas metodi izstrādājuši un attīsta pieci dažādu novirzienu psihoterapijas un psiholoģijas praktiķi, viens no metodes autoriem ir pazīstamais astrologs un psihoterapeits Andis Geste.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sākām strādāt paši ar sevi, sākām attīstīt metodi, un tad arī parādījās pirmie klienti,” Spoguļošanas pirmsākumus atceras Andis Geste. Tie meklējami apmēram desmit gadus senā pagātnē.

Didzis Jonovs bijis pirmās grupas dalībnieks, “izmēģinājumu trusītis”, viņš uzskata, ka nonāca īstajā vietā, un tagad pats ir Spoguļošanas grupu moderators. Parasti gan cilvēki palīdzību meklē brīdī, kad problēmas jau ir samilzušas.

Didzis Jonovs
Spoguļošanas grupu moderators

Pamatā nāk cilvēki, kuri paši pamana, ka kaut kas dzīvē ir tāds, ar ko gribētos tikt galā.

Spoguļošanā tiek lietotas divas pamatmetodes. Viena no tām, ar apzīmējumu “Skatuve”, paredz, ka semināra dalībnieks komunicēs aizvērtām acīm. “Aizverot acis, mēs nokļūstam savā iekšpasaulē, un iekšpasaulē ir dažādi tēli no pagātnes, un tie runā,” skaidro Andis Geste.

Otru metodi “Rezonansi” varētu salīdzināt ar virtuves sarunām. Grupas dalībnieki “laiž vaļā” brīvās asociācijas. Smadzenēs impulsi pārvietojoties ar trajektoriju palīdzību, spoguļošana palīdz gūt jaunas trajektorijas.

Spoguļošanas seminārus apmeklē dažādu profesiju pārstāvji, ļoti aktuāla tā ir biznesmeņu vidū. Katrā grupā satiekoties trīs līdz pieci, savstarpēji nepazīstami cilvēki. Tie, kas apguvuši šīs iemaņas, turpmāk ātri atpazīst, kas notiek un kas jādara, lai savāktos un noturētos “uz viļņa”! Spoguļošanas ideja veiksmīgi prezentēta Anglijā, un viena no metodes autorēm patlaban attīsta spoguļošanu arī Austrālijā.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm