tv3.lv

Sporta zāles bez spoguļiem un trenažieriem! Kā efektīvi notievēt?

Trenažieru pārpildītām telpām uzradusies konkurence – funkcionāla tipa zāles. “Tas nozīmē, ka mēs izmantojam savu ķermeni, strādājam ar sava ķermeņa masu vai ņemam palīgā kastes, bumbas,” skaidro funkcionālo treniņu trenere Nika Linde.

2018. gada 5. janvārī 20:15

Telpa, protams, nav pilnīgi tukša, tajā atrodas inventārs, bet funkcionālo treniņu būtība ir iemācīties pašam kontrolēt savu ķermeni. “Nevis, iesēžoties trenažierī, kaut kas tur tavu muguru, bet tu pats to iemācies turēt,” tā funkcionālo treniņu trenere.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie sienas atrodas tāfele, uz kuras uzrakstīts konkrētās dienas vingrojumu saraksts. Lai izvairītos no rutīnas, uzdevumi neatkārtojas. “Ķermenis ļoti ātri pielāgojas, no sākuma 10 reizes pietupties būs grūti, pēc 2-3 nedēļām tas liksies nekas īpašs,” turpina Nika. Katru reizi, sastopoties ar citu vingrinājumu kompleksu, reižu skaitu, metodiku, ķermenis strādās ar pilnu atdevi.

Funkcionālie treniņi ļauj sportot arī mājās, tāpēc Nika pirms pusotra gada aizsākusi projektu – treniņprogrammu sievietēm. Komunikācija ar treneri notiek “Whatsapp” grupā, dalībnieces katru dienu saņem norādes par fiziskajām aktivitātēm un arī uzturu.

Uztura speciāliste Lizete Puga piekrīt, ka labu rezultātu veido pareizs uzturs un aktivitātes. Jo vairāk kustēsieties, jo mazāk laika paliks neveselīgām uzkodām.

“Fiziskās aktivitātes ir veids, kā mēs varam visātrāk iekustināt un uzmundrināt vielmaiņu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fizioterapeite Agnese Pildere neieteiktu sportošanas veidu izvēlēties, šķirstot sezonas aktualitāšu žurnālu, būtiskākais kritērijs ir katra fiziskā sagatavotība. Līdzēs kaut mērenas aktivitātes, piemēram, lēns skrējiens vai intensīva pastaiga 30 minūtes dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm