tv3.lv

"Star FM" DJ Egons Reiters un Oskars Lepers nosauc populārākās Ziemassvētku dziesmas

Radio programmu vadītāji atklāj, ka pirmās Ziemassvētku dziesmas radio ēterā atskaņo tikai pēc Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas nosvinēšanas, taču pilnā sparā tās tiek atskaņotas, vien sākot ar Pirmo adventi.

2019. gada 2. decembrī 18:30

Oskars Lepers atzīst, ka, mājās Ziemassvētku dziesmas klausījies arī vasaras vidū. Radio dīdžejs norāda, ka Ziemassvētku kompozīcijas jāatskaņo pakāpeniski, lai klausītāji pie tām pierastu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“StarFM” Dj Egons Reiters un Oskars Lepers stāsta, ka gadu laikā jau izkristalizējušās populārākās svētku dziesmas. Ēterā tiek atskaņoti gan Latvijas, gan ārzemju Ziemassvētku skaņdarbi.

Egons Reiters un Oskars Lepers
Radio DJ

Pasaulē tendences ļoti nemainās. Ir “All I want for Christmas”, “Last Christmas”, “Driving home for Christmas”. Arī “Ticot, mīlot un gaidot”. Tagad ir jauna mode. Ja ir sajūta, ka esat superproducents, tad vajag paķert kādu mazspēlētu dziesmu un uztaisīt to jaunās skaņās. Vai arī kādu populāru dziesmu, kā, piemēram, “Baby, it’s cold outside”, kas ir pārdziedāta atbilstoši “Me too” laikmetam.

Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūkām un to radītās smaržas. “Lāču” ceptuvē piparkūku mīklu sāk gatavot jau septembrī. Viens no noteicošajiem faktoriem, lai mīkla būtu izdevusies, ir garšvielu kvalitāte!

Mīkla sastāv no taukvielām, miltiem un garšvielām. Pēc mīklas izmīcīšanas tai vēl jāatļauj nogatavināties. Gadu laikā izdevies noskaidrot, ka latvieši visvairāk iecienījuši plānās piparkūkas. “Latvieši iecienījuši pēc iespējas plānākas piparkūkas. Ražotājiem tik ļoti plānas piparkūkas izcept ir grūti. Svarīgi, lai ražošanā tiktu izmantotas svaigas garšvielas. Pērnā gada garšvielas ir vismaz divas reizes lētākas, taču gala rezultāts nav tik labs, tādēļ jāizmanto svaigas garšvielas,” raidījumam “Bez Tabu” atzīst “Lāču” ceptuves saimnieks Normunds Skauģis.

Gadu vecā Regnāra ģimene jau vairākus gadus piekopj praksi Ziemassvētkos nejēdzīgas apdāvināšanās vietā palīdzēt citiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara
Ziemassvētkus pavada citādāk

Viņam šogad nebūs dāvanu. Daudzi vaicā, kā tā var, taču uzskatām, ka svarīgāk ir parādīt, ka tas ir kopā būšanas laiks, nevis apdāvināšanās. Mūsu lielā ģimene šogad dosies uz Igauniju, tur būsim kopā. Tāda standarta dāvanu dāvināšana mūsu ģimenē vairs vispār nav!

Tā vietā tiek izvēlētas ģimenes vai organizācijas, kurām nepieciešams ziedojums, palīdzība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm